Az ország 2. legjobb diákújsága

Az évek óta tartó kossuthos iskolaújságunkat felváltotta az Online Kossuth diák, melyet a 1719.eklg.hu oldalon találhattok meg. Te is értetlenül állsz az előtt, hogy mi is az a 1719? Ne aggódj! Mi is így voltunk vele. A 1719 a Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium házszáma. Nem is olyan bonyolult, igaz?

Tehetségkutató Diákmédia Pályázat

A 2018-ban induló Online Kossuth Diák 2021 tavaszán indult a Tehetségkutató Diákmédia Pályázaton, melyen az év második legjobb online diákmédiuma címet szerezte meg.

Az eredményhirdetés idén 2021. szeptember 30-ra esett, melyen iskolánkat 7 diák és 2 tanár képviselte: Székely Zsófia, Zakar Dóra, Rémai Nátánael, Fórián Tamás, Huszár Medárd, Fekó Anna, Domonkos Kristóf, Rubóczki Béla tanár úr és Juhász Péter tanár úr.

Óriási izgalommal indultunk, reggel 7:30-kor az iskola udvaráról Budapestre. Egy hosszú, de jó hangulatú út után megérkeztünk a budapesti Akvárium klubba. A belépőket megkapva jutottunk be a 28. Országos Ifjúsági Sajtófesztiválra. Belépés után megismerkedtünk a hellyel, szórakozhattunk kicsit, találkozhattunk hírességekkel és 12 órakor megkezdődött a várva várt eredményhirdetés.

A DUE elnöksége elég szigorúan zsűrizte a különböző kategóriákat. Első körben az év tematikus diákrádiósait jutalmazták, majd elérkezett a mi kategóriánk is, amely az év online diákmédiuma volt. A hosszú, izgatott várakozás után kihirdették az eredményeket. A sok versenyző közül II. HELYEZÉST értünk el. Nagyon megörültünk az eredmény hallatán, ugyanis ez a helyezés ennyi versenyző között megtisztelő. A díjazottak értékes ajándékokat vehettek át, mellyel akár tehetségüket is fejleszthetik a továbbiakban. Az ünnepélyes eredményhirdetés után eltöltöttünk még egy kis időt a sajtófesztiválon, majd elindultunk haza. Természetesen fáradtabban, mint reggel, ám vidámabban érkeztünk meg iskolánk udvarára. Nagy öröm és megtiszteltetés volt ez számunkra, mivel online újságunk még kezdeti stádiumban van.

Ezek is érdekelhetnek még:

 • István a király rockopera és az Igrice Néptáncegyüttes
  Az Igrice Néptáncegyüttes, melynek tagja vagyok, 2022-ben szerepelt először az István a királyban a színpadon.  Később 2023 nyarán nagyon sok fellépésünk volt, köztük Nyíregyházán is. A legnagyobb közönség előtt Kisújszálláson, körülbelül 6000 fő nézet minket.Olvasd tovább
 • 2024 LABDARÚGÓ-EB
  A 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság – vagy egyszerűen Euro 2024 – lesz a 17. Európa-bajnokság, amely az UEFA által szervezett, négyévente megrendezésre kerülő, férfi labdarúgó-válogatottjai számára kiírt Európa-bajnokság. A tornát 2024. június 14. és július 14. között rendezik Németországban és ezen az Európa-bajnokságon Magyarország is részt fog venni. Hat csoport lesz:Olvasd tovább
 • A sarki fény
  A sarki fény mindenkinek egy gyönyörű szép jelenség, de tudod azt, hogy hogyan keletkezik, mitől más a színe, formája és a nagysága? A sarki fény a légkörbe behatoló töltött részecskék által keltett, időleges fényjelenség. Leginkább kora ősztől késő tavaszig figyelhető meg. Folyamatos alak és szín változásai sokakat elkápráztatnak. Egyesek romantikusnakOlvasd tovább
 • Kokárda fotózás
  A március 15-ei ünnepség után kokárda fotózást tartottunk a kilencedikes médiainformatika tagozatos tanulókkal.Olvasd tovább
 • A Magyar Parasport Napja előtt két nappal – 2024.02.20.
  Ugrándozok az időben, ahogy máskor is szoktam. Erről már senki és semmi nem tud leszoktatni, mégiscsak a Vissza a jövőbe trilógián nőttem fel. Akkor hát irány kettőezer-tizenhét decembere! A Magyar Országgyűlés 2017. december 12-én egyhangúlag, tartózkodás és ellenszavazat nélkül határozatba foglalta a Magyar Sport, a Magyar Parasport, a Magyar DiáksportOlvasd tovább

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .