Az ország 2. legjobb diákújsága

Az évek óta tartó kossuthos iskolaújságunkat felváltotta az Online Kossuth diák, melyet a 1719.eklg.hu oldalon találhattok meg. Te is értetlenül állsz az előtt, hogy mi is az a 1719? Ne aggódj! Mi is így voltunk vele. A 1719 a Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium házszáma. Nem is olyan bonyolult, igaz?

Tehetségkutató Diákmédia Pályázat

A 2018-ban induló Online Kossuth Diák 2021 tavaszán indult a Tehetségkutató Diákmédia Pályázaton, melyen az év második legjobb online diákmédiuma címet szerezte meg.

Az eredményhirdetés idén 2021. szeptember 30-ra esett, melyen iskolánkat 7 diák és 2 tanár képviselte: Székely Zsófia, Zakar Dóra, Rémai Nátánael, Fórián Tamás, Huszár Medárd, Fekó Anna, Domonkos Kristóf, Rubóczki Béla tanár úr és Juhász Péter tanár úr.

Óriási izgalommal indultunk, reggel 7:30-kor az iskola udvaráról Budapestre. Egy hosszú, de jó hangulatú út után megérkeztünk a budapesti Akvárium klubba. A belépőket megkapva jutottunk be a 28. Országos Ifjúsági Sajtófesztiválra. Belépés után megismerkedtünk a hellyel, szórakozhattunk kicsit, találkozhattunk hírességekkel és 12 órakor megkezdődött a várva várt eredményhirdetés.

A DUE elnöksége elég szigorúan zsűrizte a különböző kategóriákat. Első körben az év tematikus diákrádiósait jutalmazták, majd elérkezett a mi kategóriánk is, amely az év online diákmédiuma volt. A hosszú, izgatott várakozás után kihirdették az eredményeket. A sok versenyző közül II. HELYEZÉST értünk el. Nagyon megörültünk az eredmény hallatán, ugyanis ez a helyezés ennyi versenyző között megtisztelő. A díjazottak értékes ajándékokat vehettek át, mellyel akár tehetségüket is fejleszthetik a továbbiakban. Az ünnepélyes eredményhirdetés után eltöltöttünk még egy kis időt a sajtófesztiválon, majd elindultunk haza. Természetesen fáradtabban, mint reggel, ám vidámabban érkeztünk meg iskolánk udvarára. Nagy öröm és megtiszteltetés volt ez számunkra, mivel online újságunk még kezdeti stádiumban van.

Ezek is érdekelhetnek még:

 • Mindig úton vagyunk!
  Mindig úton vagyunk! A Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda fiataljaiként, többek között kossuthos diákokként képviseltük január 22. és 28. között Rzeszów városában Nyíregyházát. A Nemzetközi Projektek Szövetsége („INPRO”) szervezte ezt az Erasmus+ programot, ahol a közel 30 résztvevős csapattal kommunikációnk fejlesztésévelfoglalkoztunk a hét folyamán.Continue Reading
 • It Ends With Us
  Van, hogy a legtöbb fájdalmat tényleg az okozza, akit szeretünk? Colleen Hoover egy romantikus és egyben szívszorító történetet mutat be nekünk ebben a regényében. Egy felejthetetlen történet a szerelemről, amiért nagy árat kellett fizetni.Continue Reading
 • Assassin’s Creed IV.
  Az Assassin’s Creed IV. egy 2013-ban készült játék, ami a templomosokról, az assassinokról és a kalózokról szól. Az akciójáték könyvsorozatban is megjelent, ami ugyanolyan élvezetes, mint maga a játék. Főszereplője Edward, aki rejtett pengéjével végez ellenségeivel, akik főként a spanyolok, hollandok, portugálok és egyéb kalózok.Continue Reading
 • Az alvás és az alvászavarok
  Hogyan alszunk? Az alvás fontos szerepet tölt be az életünkben. Ha kívülről figyeljük ezt a folyamatot, csak annyit láthatunk belőle, hogy az ember este lefekszik, reggel pedig felébred, pedig ettől jóval összetettebb dologról van szó.Continue Reading
 • Connect to disconnect
  Október 8-16. között nemzetközi ifjúsági cserén vettünk részt Szerbiában, Sentán, ahol a Fantastico hotelben tölthettük el ezt a csodás kilenc napot.Continue Reading

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .