Az ország 2. legjobb diákújsága

Az évek óta tartó kossuthos iskolaújságunkat felváltotta az Online Kossuth diák, melyet a 1719.eklg.hu oldalon találhattok meg. Te is értetlenül állsz az előtt, hogy mi is az a 1719? Ne aggódj! Mi is így voltunk vele. A 1719 a Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium házszáma. Nem is olyan bonyolult, igaz?

Tehetségkutató Diákmédia Pályázat

A 2018-ban induló Online Kossuth Diák 2021 tavaszán indult a Tehetségkutató Diákmédia Pályázaton, melyen az év második legjobb online diákmédiuma címet szerezte meg.

Az eredményhirdetés idén 2021. szeptember 30-ra esett, melyen iskolánkat 7 diák és 2 tanár képviselte: Székely Zsófia, Zakar Dóra, Rémai Nátánael, Fórián Tamás, Huszár Medárd, Fekó Anna, Domonkos Kristóf, Rubóczki Béla tanár úr és Juhász Péter tanár úr.

Óriási izgalommal indultunk, reggel 7:30-kor az iskola udvaráról Budapestre. Egy hosszú, de jó hangulatú út után megérkeztünk a budapesti Akvárium klubba. A belépőket megkapva jutottunk be a 28. Országos Ifjúsági Sajtófesztiválra. Belépés után megismerkedtünk a hellyel, szórakozhattunk kicsit, találkozhattunk hírességekkel és 12 órakor megkezdődött a várva várt eredményhirdetés.

A DUE elnöksége elég szigorúan zsűrizte a különböző kategóriákat. Első körben az év tematikus diákrádiósait jutalmazták, majd elérkezett a mi kategóriánk is, amely az év online diákmédiuma volt. A hosszú, izgatott várakozás után kihirdették az eredményeket. A sok versenyző közül II. HELYEZÉST értünk el. Nagyon megörültünk az eredmény hallatán, ugyanis ez a helyezés ennyi versenyző között megtisztelő. A díjazottak értékes ajándékokat vehettek át, mellyel akár tehetségüket is fejleszthetik a továbbiakban. Az ünnepélyes eredményhirdetés után eltöltöttünk még egy kis időt a sajtófesztiválon, majd elindultunk haza. Természetesen fáradtabban, mint reggel, ám vidámabban érkeztünk meg iskolánk udvarára. Nagy öröm és megtiszteltetés volt ez számunkra, mivel online újságunk még kezdeti stádiumban van.

Ezek is érdekelhetnek még:

 • Kossuthos rangadó
  Év végi feladatként kapták a tizenegyedikes médiainformatika tagozatosok, hogy készítsenek egy szabadon választott témájú kisfilmet. Az alábbi film Megyesi Márk, Pásztor Bence, Rákos Bálint, Szabó Roland és Szécsi Ádám munkája.Continue Reading
 • Szertorna
  A szertorna különböző jellegű és különböző szereken bemutatott gyakorlatokból álló összetett sportág. Fiúk és lányok egyaránt űzhetik, részben eltérő szereken. A szertornán kívül a tornasportok közé tartozik még a ritmikus gimnasztika, a trambulin, az akrobatikus torna és az aerobik, de a torna alapokra a legjobban a fitkid hasonlít.Continue Reading
 • Ariana Grande: A popszakma egyik legikonikusabb alakja
  Teljes nevén Ariana Grande-Butera olasz származású amerikai énekesnő ésdalszerző, aki nemcsak a dalszerzés világában híres és tehetséges, hanem a színészkedésbenis. Édesanyja, Joan Grande, valamint édesapja, Edward Butera 8 éves korában váltak el.Bátyja, Frankie Grande az énekesnőnek nemcsak testvér, de lelki támasz is, jó testvérekhezhíven.Continue Reading
 • Egy évtized után újra
  Egy évtized után a Louis Vuitton újra kollaborált az ismert japán művésszel, Yayoi Kusamával. A luxusmárkának ez a második együttműködése a kortárs művésznővel, hiszen már 2012-ben is együtt dobtak piacra egy lenyűgöző kollekciót. Continue Reading
 • Mindig úton vagyunk!
  Mindig úton vagyunk! A Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda fiataljaiként, többek között kossuthos diákokként képviseltük január 22. és 28. között Rzeszów városában Nyíregyházát. A Nemzetközi Projektek Szövetsége („INPRO”) szervezte ezt az Erasmus+ programot, ahol a közel 30 résztvevős csapattal kommunikációnk fejlesztésévelfoglalkoztunk a hét folyamán.Continue Reading

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .