Továbbjutott a Kossuthos e-sport csapat a döntőbe

Február 9-10. között megrendezésre a került a nyíregyházi gimnáziumok közötti League of Legends e-sport verseny előválogatója. A mérkőzés a Leonardo Média Akadémia Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskolában került megrendezésre a Zero2Hero e-sport akadémia szervezésében. Az előválogatón öt iskola vett részt.

Magáról a játékról:

A League of Legends egy csapatközpontú játék, amit 2009-ben adott ki a Riot Games játékfejlesztő csapata. 2014-ben a játékot magyarra is lefordították. A játékban több mint 160 hőssel játszhatunk 5 különböző szerepben. Maga a játék az egyik legnézettebb e-sport eseményével, a League of Legends Worlds-el több mint 1.6 millió nézőt vonzott a monitor elé.

A csapat összeáll:

Iskolánként egy 7 fős csapat indulhatott, ami 5 fő játékosból és 2 cserejátékosból állt. A csapat tagjai: Dzsanda László (Top, Jungle), Rónai Dávid (Mid), Dudás Roland (ADC), Kiss László (Jungle), Jónás Márk (Top), Sebők Máté (Support, Jungle) és Soltész Botond (Support) voltak.  A fiúk, annak ellenére, hogy egy hetük volt csak felkészülni a versenyre, remekül helytálltak.

Háttal a kamerának a Kossuthos csapat sorrendbe (balról-jobbra): Dzsanda Kászló, Kiss László, Rónai Dávid, Dudás Roland, Soltész Botond

A verseny menete:

Az első nap három mérkőzést játszottak a kossuthos diákok, amiből hármat fölényesen meg is nyertek. Az első két meccsen a kezdőcsapat játszott, míg a harmadik mérkőzésen kicsit lazábbra vették, és a cserejátékosokat is hagyták érvényesülni. A fordulók második napján már biztos volt a továbbjutásuk, de még egy játszma hátra volt. Nem meglepő módon itt is diadalmaskodni tudtak, így sikerült az 1. helyezéssel továbbjutniuk az elődöntőbe, ahol a Szent Miklós ellen fognak egy bo3 ( best of 3) küzdelmet lejátszani március 10-én a Leonardo Média Akadémiai Gimnáziumban.

Egyéb programok:

A versenyt a Zero2Hero csapata e-sport pszichológiai előadásokkal színesítette, melyben a játékfüggőség jeleire, illetve veszélyeire hívták fel a figyelmet, és a pozitív self-talk előnyeiről informálták a fiatalokat.

További képekért: https://www.facebook.com/mediaakademia

Ezek is érdekelhetnek még:

 • 30 Éve újra
  A Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnáziumot 1806-ban alapították. Ebben a tanévben ünnepeljük, hogy 30 évvel ezelőtt újra a Magyarországi Evangélikus Egyház fenntartásába került iskolánk. Ebből az alkalomból kérdeztük jelenkori és régi diákjainkat az alma máter múltjáról, jelenéről.Continue Reading
 • Mindig úton vagyunk!
  Mindig úton vagyunk! A Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda fiataljaiként, többek között kossuthos diákokként képviseltük január 22. és 28. között Rzeszów városában Nyíregyházát. A Nemzetközi Projektek Szövetsége („INPRO”) szervezte ezt az Erasmus+ programot, ahol a közel 30 résztvevős csapattal kommunikációnk fejlesztésévelfoglalkoztunk a hét folyamán.Continue Reading
 • Továbbjutott a Kossuthos e-sport csapat a döntőbe
  Február 9-10. között megrendezésre a került a nyíregyházi gimnáziumok közötti League of Legends e-sport verseny előválogatója. A mérkőzés a Leonardo Média Akadémia Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskolában került megrendezésre a Zero2Hero e-sport akadémia szervezésében. Az előválogatón öt iskola vett részt. Magáról a játékról: A League of Legends egy csapatközpontú játék, … BővebbenContinue Reading
 • Domokos Kristófot kérdeztük a Neumann-kupáról
  „Most értékesebb a bölcsesség az igazsággyöngynél, és nem fogható hozzá semmiféle drágaság” 2022. 10. 19-én megrendezésre került a Neumann János Informatikai Kupa, amelyről Domokos Kristóf adott nekünk interjút.Continue Reading
 • „Kossuthos levelezős verseny”
  Újabb sikeres verseny-évet zárt a „Kossuthos levelezős verseny”, ami 25 évvel ezelőtt indult útjára. Az első évben magyar nyelv és irodalomból küldtünk ki feladatlapokat a nyíregyházi általános iskolákba, melyeket kijavítva továbbítottunk a versenyzőknek. Az évek során egyre több tantárggyal szólítottuk meg a fiatalokat, illetve a megye általános iskoláiba is elküldtük … BővebbenContinue Reading

2 hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .