Szalagavató

Iskolánk szeptember 17-én rendezte meg a szalagavató ünnepséget. Ebben az interjúban az egyik végzős diákkal beszélgettünk. Elmesélte, hogy ő hogyan élte át a műsort és a próbákat, illetve azt is, hogy az osztály hozzáállása milyen volt.

4/12 A osztály

Hogyan telt el ez a 4 év?

Személy szerint nagyon izgalmas volt, a sok vicces emlék, a néha unalmas órák, amiket a barátok dobtak fel és tettek elviselhetőbbé, de voltak kevésbé vicces pillanatok, mikor a tanár idegesen a fejünkhöz vágta, hogy az érettségin meg fogunk bukni, és most már, hogy egyre közelebb van, figyelmesen és csendben üljük végig az órákat.

4/12 B osztály

Milyen érzés volt idáig eljutni?

Igazából hamarabb eljött, nem is gondoltuk volna, hogy ez a 4 év ilyen gyorsan fog eltelni. Nagyon izgatott voltam és kíváncsian vártam, mit tudunk összerakni.

4/12 C osztály

Milyenek voltak a próbák?

Az elején nagyon nehezen indult be az egész, sokszor fegyelmezni kellett az embereket (legtöbbször a fiúkat), és a tánc sem volt egyszerű. De a végére mindent beleadtunk, és a szalagavató napján már minden nagyon jól ment.

4/12 D osztály

Számodra milyen volt a szalagavató?

Számomra nagyon fontos ünnepség volt, odafigyeltem arra, hogy minden zökkenőmentes legyen. Nagyon izgultam a szalagavató kezdete előtt, de ahogy elkezdődött már nyugodtabb voltam és teljesen jól ment a műsor is, ahhoz képest, hogy a próbák elején nehezen indult be az egész. Nagyon jól éreztem magam, és a közös vacsora az ünnepség után még jobban feldobta a napomat.

8/12 osztály

Ezek is érdekelhetnek még:

 • Spanyolországban jártunk
  2022. április 19. és 25. között, iskolánk 4 diákja, Buhály Csenge (9.c), Murnyák Virág, (9.c) Nagyváti Bence (8/11.), Huszár Medárd (8/11.) és két tanára Bányai Györgyi és Haraszti Adél, ellátogatott Spanyolországba az Erasmus program keretén belül.Olvasd tovább
 • „Az Úr érkezése” országos ökumenikus szavalóverseny
  2022. április 8-án huszonnyolcadik alkalommal rendezte meg a Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium az egykori igazgatója, dr. Bánszki István által indított országos szavalóversenyt.Olvasd tovább
 • Erasmus+ találkozó Németországban
  2022. április 4-8., Plön Iskolánk hat diákja és négy tanára a „Schools joining up for Communities of Peace – Iskolák a békéért” elnevezésű Erasmus+ projekt keretében öt napot töltött el a németországi Plönben. A program 2019-ben indult, de a világjárvány miatt ez volt az első alkalom, amikor az ír, német, szlovák és magyarOlvasd tovább
 • Interjú Túrmezei Erzsébetről
  Nagy örömmel fogadtuk a hírt, hogy Túrmezei Erzsébet közeli rokona, a keresztlánya Nyíregyháza közelében él. Magna Mária vállalta, hogy telefonos interjút készítsünk vele, és felidézze a költőnőhöz fűződő emlékeit.Olvasd tovább
 • Diákévek tanárszemmel – Interjú Somoskői Dénessel
  Szüleinktől, nagyszüleinktől sokat hallhatjuk, hogy milyen is volt az iskola az ő gyerekkorukban. Van, aki úgy véli, a mostani nehezebb, van, aki azt vallja, hogy könnyebb. Valós összehasonlítást viszont nem tudnak adni a mai és akkori iskolarendszerről, hiszen ők csak külsősként szemlélhetik a mostanit. De hogyan is látják ezt aOlvasd tovább

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .