Ne féljünk segítséget kérni és segítséget adni!

Amikor valamilyen veszteség ér minket, például elveszítjük a barátainkat vagy szakítunk a párunkkal, természetes, hogy hirtelen nagyon intenzíven, elemi erővel fáj. A pszichés sérülések éppen olyan fájdalmasak lehetnek, mint a testiek, hiszen az agyunkból egy tőről fakadnak.  Kellő mértékű önismeret kell ahhoz, hogy felismerjük magunkon ha baj van, és ilyenkor legyen bátorságunk segítségért kiáltani.

Ha:

 • te vagy valaki a baráti körödben bajban van…
 • magányosnak érzed magad, úgy érzed, mindenki elhagyott…
 • személyesen, online vagy akár telefonon bántanak, zaklatnak…
 • nem látod a kiutat a függőséged rabságából…
 • úgy érzed, túl sok a problémád, és úgy érzed, nincs tovább…

…ne félj segítséget kérni, mert nem vagy egyedül!

Hogyan is tudunk segítséget nyújtani?

Az első, amit mindenkinek el kell fogadnia, hogy egy lelkileg sérült ember csakis önmagában képes leküzdeni a nehézségeket, vagy alkalmazkodni a változásokhoz. Bármilyen veszteség stresszel jár, azonban a lelki rugalmasság nem adott eleve. Ne próbáljuk meg az adott illető helyett leküzdeni a problémáit, mert csak rontani fogunk a helyzetén. Mellőzzük a faggatást, sokkal inkább legyünk vele rendkívül megértőek hogyha egy kicsit is megnyílik, és próbáljunk az ő fejével gondolkodni. Érezze rajtunk, hogy biztatjuk, segítjük őt.

A legkisebb kedves gesztus vagy pár szó is sokat jelent.

Ha látod, hogy valakinél baj van, ne félj segíteni neki! Emberek vagyunk érzésekkel felvértezve. Egy bajban lévő ember életében Te fogod a legnagyobb segítséget jelenteni, aki biztatja vagy segíti. Lehet ez az ember bárki. Akár a tanárod, barátod vagy csak az a bizonyos csendes osztálytársad, aki egyedül tölti a szünetet. Lépj oda hozzá, és szólítsd meg kedvesen! Hidd el, meg fogja hálálni!

Segítséget nagyon sok helyről kaphatunk, ha szükség van rá

Családodtól, baráti körödtől vagy tanáraidtól bármikor kérhetsz segítséget. Ha baj van, pár kedves szó is nagyon sokat jelent. Soha ne félj segítséget kérni! Ha valamelyik barátod nem segít, az egyszerűen nem a barátod. Az egészséges élethez elengedhetetlen, hogy pozitív és törődő emberek álljanak körülöttünk.

Ha úgy érzed, hogy a környezetedben senkitől nem kapod meg a kellő támaszt és segítséget, anonim módon is rálelhetsz a megnyugvást jelentő útra. Magyarországon több civil szervezet működik, ahol zöld számon keresztül kérhetsz névtelenséged megőrzése mellett segítséget. Természetesen nem csak telefonon, hanem chaten, e-mailben és akár Skype-on keresztül és felveheted a kapcsolatot.

 • Vadaskert Alapítvány: 06-1-392-1400 és 06-1-392-1435
 • Ifjúsági Lelki Elsősegély: 137-000
 • Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetsége: 116-123
 • Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány: 116-111
 • Református Telefon Lelkigondozás: +36 1 201-0011 és +36 80 296-844
 • Délután Alapítvány: 13777

Ezek is érdekelhetnek még:

 • Connect to disconnect
  Október 8-16. között nemzetközi ifjúsági cserén vettünk részt Szerbiában, Sentán, ahol a Fantastico hotelben tölthettük el ezt a csodás kilenc napot.Olvasd tovább
 • Bolondos nap
  Iskolánk diákjai csatlakoztak a „nemzetközi No BagDay kezdeményezés”-hez. Az alábbi galériában jobbnál-jobb, kreatív iskolatáskát láthattok.Olvasd tovább
 • Ne féljünk segítséget kérni és segítséget adni!
  Amikor valamilyen veszteség ér minket, például elveszítjük a barátainkat vagy szakítunk a párunkkal, természetes, hogy hirtelen nagyon intenzíven, elemi erővel fáj. A pszichés sérülések éppen olyan fájdalmasak lehetnek, mint a testiek, hiszen az agyunkból egy tőről fakadnak.  Kellő mértékű önismeret kell ahhoz, hogy felismerjük magunkon ha baj van, és ilyenkorOlvasd tovább
 • MIÉNK A SULI!
  2021. szeptember 24-én, egy kellemes pénteki napon megrendezte a gimnázium a kilencedikesek számára a „Miénk a suli!” nevezetű színes programokkal tarkított délelőtti eseményt.Olvasd tovább
 • Digitális biztonság – Egy alapítvány a fiatalok digitális biztonságáért és tudásáért
  Tudtad, hogy Kelet-Magyarországon Nyíregyházán alakult meg az első olyan alapítvány, amelynek egyik legfontosabb célja a gyermek- és fiatalkorúak digitális biztonságának kialakítása? Ha nem tudtad, akkor itt az ideje, hogy megismerd őket és terveiket. Cikkemben bemutatom hogyan segíthet a digitális biztonság kialakításában a cyberkid.hu weboldalt is működtető Fiatalok Digitális Biztonságáért ésOlvasd tovább

3 hozzászólás

 1. Örülök, hogy iskolánkban ilyen formában foglalkoznak ezzel! Tetszik!

 2. Értelmes, letisztult és hasznos. Tetszik!

 3. Nagyon érdekes és aktuális a téma!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .