Nyíregyháza legjobb iskolája

Iskolánk Szabolcs vármegye első gimnáziuma, melyet a nyíregyházi evangélikus gyülekezett alapított 1806-ban. Célja a diákok keresztény életre, jó erkölcsre való nevelése volt.

#Kossuth #suli # jókedv

Jelenleg 576 diáktársammal együtt koptatom az iskola padjait. 2018 szeptembere óta tartozom az iskola tanulói közé, döntésemet nem bántam meg, nagyon jól érzem magam. Az osztályom összetartó, mindenben segítünk egymásnak. Választásom azért erre az iskolára esett, mert mindig is érdekelt a fotózás és az informatika, és itt van a legjobb lehetőség arra, hogy ezt tanulhassam.

Miért válaszd a Kossuthot?

Nálunk négyféle tagozat közt választhatsz: emelt nyelv, emelt természettudomány, emelt informatika és általános gimnáziumi osztály. Különböző programokon vehetsz részt, elutazhatsz olyan helyekre, ahová szüleiddel nem biztos, hogy eljuthatsz. A médiainformatika tagozaton ellátogathatsz tévékhez, illetve különféle, a médiaoktatáshoz kapcsolódó helyekre (pl. Bűvösvölgy). Modern gépekkel rendelkezünk, melyek elősegíti a minőségi munkát. Ha ügyes vagy, iskolai rendezvényeken akár te magad lehetsz fotós vagy videós. Szerintem megéri ezt a helyet választanod.

Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium

Itt nincs megkülönböztetés, mindenki egyenlő esélyekkel indul. Ezt az is mutatja, hogy iskolánk nem zárkózik el a fogyatékkal élő tanulók oktatása elől sem, és mi, diákok is segítőkészséggel fordulunk feléjük. A tanári csapat sem utolsó, bármikor számíthatunk rájuk. Ha bajban vagyunk, vagy gondunk van, azt is észreveszik, és próbálnak segíteni, megoldást keresni számunkra. Minden reggel mosolyogva lépnek be az iskola ajtaján.

Dolgok, melyek a külső szemnek láthatatlanok

A suli udvarán olyan dolgok találhatók, melyek hozzásegítenek a kondid megtartásához, erőnléted fejlesztéséhez és kedvenc sportod gyakorlásához. Központi szerepet játszik az iskolai életben a dísztermünk is, ahol ezer éve zajlanak a szalagavatók és a nagyobb, ünnepi rendezvények.

Egyháázzz??????

fotó: evangelikus.hu

Ne rémisszen el, hogy ez az intézmény egyházi fenntartású – van hittanóra és áhítat, de ezeken minden diák szívesen vesz részt. A templomba járás havonta egyszer kötelező, amit mindenki tud teljesíteni.

Ha iskolaválasztás előtt állsz, akkor válaszd te is a Kossuthot!!!

Székely Zsófia 4/11 C.

Ezek is érdekelhetnek:

 • Egy évtized után újra
  Egy évtized után a Louis Vuitton újra kollaborált az ismert japán művésszel, Yayoi Kusamával. A luxusmárkának ez a második együttműködése a kortárs művésznővel, hiszen már 2012-ben is együtt dobtak piacra egy lenyűgöző kollekciót. Continue Reading
 • Mindig úton vagyunk!
  Mindig úton vagyunk! A Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda fiataljaiként, többek között kossuthos diákokként képviseltük január 22. és 28. között Rzeszów városában Nyíregyházát. A Nemzetközi Projektek Szövetsége („INPRO”) szervezte ezt az Erasmus+ programot, ahol a közel 30 résztvevős csapattal kommunikációnk fejlesztésévelfoglalkoztunk a hét folyamán.Continue Reading
 • It Ends With Us
  Van, hogy a legtöbb fájdalmat tényleg az okozza, akit szeretünk? Colleen Hoover egy romantikus és egyben szívszorító történetet mutat be nekünk ebben a regényében. Egy felejthetetlen történet a szerelemről, amiért nagy árat kellett fizetni.Continue Reading
 • Assassin’s Creed IV.
  Az Assassin’s Creed IV. egy 2013-ban készült játék, ami a templomosokról, az assassinokról és a kalózokról szól. Az akciójáték könyvsorozatban is megjelent, ami ugyanolyan élvezetes, mint maga a játék. Főszereplője Edward, aki rejtett pengéjével végez ellenségeivel, akik főként a spanyolok, hollandok, portugálok és egyéb kalózok.Continue Reading
 • Továbbjutott a Kossuthos e-sport csapat a döntőbe
  Február 9-10. között megrendezésre a került a nyíregyházi gimnáziumok közötti League of Legends e-sport verseny előválogatója. A mérkőzés a Leonardo Média Akadémia Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskolában került megrendezésre a Zero2Hero e-sport akadémia szervezésében. Az előválogatón öt iskola vett részt.Continue Reading

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .