Nyíregyháza legjobb iskolája

Iskolánk Szabolcs vármegye első gimnáziuma, melyet a nyíregyházi evangélikus gyülekezett alapított 1806-ban. Célja a diákok keresztény életre, jó erkölcsre való nevelése volt.

#Kossuth #suli # jókedv

Jelenleg 576 diáktársammal együtt koptatom az iskola padjait. 2018 szeptembere óta tartozom az iskola tanulói közé, döntésemet nem bántam meg, nagyon jól érzem magam. Az osztályom összetartó, mindenben segítünk egymásnak. Választásom azért erre az iskolára esett, mert mindig is érdekelt a fotózás és az informatika, és itt van a legjobb lehetőség arra, hogy ezt tanulhassam.

Miért válaszd a Kossuthot?

Nálunk négyféle tagozat közt választhatsz: emelt nyelv, emelt természettudomány, emelt informatika és általános gimnáziumi osztály. Különböző programokon vehetsz részt, elutazhatsz olyan helyekre, ahová szüleiddel nem biztos, hogy eljuthatsz. A médiainformatika tagozaton ellátogathatsz tévékhez, illetve különféle, a médiaoktatáshoz kapcsolódó helyekre (pl. Bűvösvölgy). Modern gépekkel rendelkezünk, melyek elősegíti a minőségi munkát. Ha ügyes vagy, iskolai rendezvényeken akár te magad lehetsz fotós vagy videós. Szerintem megéri ezt a helyet választanod.

Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium

Itt nincs megkülönböztetés, mindenki egyenlő esélyekkel indul. Ezt az is mutatja, hogy iskolánk nem zárkózik el a fogyatékkal élő tanulók oktatása elől sem, és mi, diákok is segítőkészséggel fordulunk feléjük. A tanári csapat sem utolsó, bármikor számíthatunk rájuk. Ha bajban vagyunk, vagy gondunk van, azt is észreveszik, és próbálnak segíteni, megoldást keresni számunkra. Minden reggel mosolyogva lépnek be az iskola ajtaján.

Dolgok, melyek a külső szemnek láthatatlanok

A suli udvarán olyan dolgok találhatók, melyek hozzásegítenek a kondid megtartásához, erőnléted fejlesztéséhez és kedvenc sportod gyakorlásához. Központi szerepet játszik az iskolai életben a dísztermünk is, ahol ezer éve zajlanak a szalagavatók és a nagyobb, ünnepi rendezvények.

Egyháázzz??????

fotó: evangelikus.hu

Ne rémisszen el, hogy ez az intézmény egyházi fenntartású – van hittanóra és áhítat, de ezeken minden diák szívesen vesz részt. A templomba járás havonta egyszer kötelező, amit mindenki tud teljesíteni.

Ha iskolaválasztás előtt állsz, akkor válaszd te is a Kossuthot!!!

Székely Zsófia 4/11 C.

Ezek is érdekelhetnek:

 • Dűne: Második rész – vélemény
  2024. március 14-én megjelent Magyarországon is a Dűne: Második rész. Beteljesítette az elvárásokat? Frank Herbert 1965-ös Dűne című regénye adaptációjából készült filmsorozat. Az Érkezés és a Szárnyas fejvadász alkotója rendezte ezt a mesterművet is, Denis Villeneuve. Filmzenéje készítésében fantasztikus munkát végzett Hans Zimmer.Olvasd tovább
 • A 2024-es FIDE elődöntő
  Aki esetleg követi a legfrissebb sakk híreket, az valószínűleg már tudomást szerezhetett a minden évben meghirdetett FIDE sakk elődöntőröl. De mit is takar a bajnokság?Olvasd tovább
 • A metál úttörői – Metallica
  A Metallica egy 1981-ben alakult amerikai thrash/heavy metál zenekar. Lars Ulrich közzétett egy hirdetést az egyik kaliforniai újságban, amire James Hetfield válaszolt, és így vette kezdetét a banda karrierje. A Metallica korai zenéire kezdetben gyors tempó volt jellemző. Az első komolyabb kritikai sikert a Master of Puppets című album érteOlvasd tovább
 • Elon Musk élete
  Elon Musk 1971-ben született Dél-Afrikában. Egyetemi tanulmányait a Pennsylvania Egyetemen és a Stanford Egyetemen folytatta, majd elhagyta az iskolát, hogy vállalkozásokba fogjon.1995-ben megalapította az első cégét, a Zip2-t, amely egy online cégek közötti hirdetési platform volt.Olvasd tovább
 • NBA All Star: a legjobbak pályája
  Az NBA 1951 óta eddig összesen 72-szer rendezte meg az All Star gálát. Ezen a meccsen nem a győzelem számít igazán, hanem sokkal inkább az, hogy ki lesz az MVP. A gálán minden évben születnek hihetetlen megmozdulások és rekordok, idén az eddigi legnagyobb pontszámú mérkőzést játszották, majdnem 400 pont születettOlvasd tovább

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .