Nyíregyháza legjobb iskolája

Iskolánk Szabolcs vármegye első gimnáziuma, melyet a nyíregyházi evangélikus gyülekezett alapított 1806-ban. Célja a diákok keresztény életre, jó erkölcsre való nevelése volt.

#Kossuth #suli # jókedv

Jelenleg 576 diáktársammal együtt koptatom az iskola padjait. 2018 szeptembere óta tartozom az iskola tanulói közé, döntésemet nem bántam meg, nagyon jól érzem magam. Az osztályom összetartó, mindenben segítünk egymásnak. Választásom azért erre az iskolára esett, mert mindig is érdekelt a fotózás és az informatika, és itt van a legjobb lehetőség arra, hogy ezt tanulhassam.

Miért válaszd a Kossuthot?

Nálunk négyféle tagozat közt választhatsz: emelt nyelv, emelt természettudomány, emelt informatika és általános gimnáziumi osztály. Különböző programokon vehetsz részt, elutazhatsz olyan helyekre, ahová szüleiddel nem biztos, hogy eljuthatsz. A médiainformatika tagozaton ellátogathatsz tévékhez, illetve különféle, a médiaoktatáshoz kapcsolódó helyekre (pl. Bűvösvölgy). Modern gépekkel rendelkezünk, melyek elősegíti a minőségi munkát. Ha ügyes vagy, iskolai rendezvényeken akár te magad lehetsz fotós vagy videós. Szerintem megéri ezt a helyet választanod.

Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium

Itt nincs megkülönböztetés, mindenki egyenlő esélyekkel indul. Ezt az is mutatja, hogy iskolánk nem zárkózik el a fogyatékkal élő tanulók oktatása elől sem, és mi, diákok is segítőkészséggel fordulunk feléjük. A tanári csapat sem utolsó, bármikor számíthatunk rájuk. Ha bajban vagyunk, vagy gondunk van, azt is észreveszik, és próbálnak segíteni, megoldást keresni számunkra. Minden reggel mosolyogva lépnek be az iskola ajtaján.

Dolgok, melyek a külső szemnek láthatatlanok

A suli udvarán olyan dolgok találhatók, melyek hozzásegítenek a kondid megtartásához, erőnléted fejlesztéséhez és kedvenc sportod gyakorlásához. Központi szerepet játszik az iskolai életben a dísztermünk is, ahol ezer éve zajlanak a szalagavatók és a nagyobb, ünnepi rendezvények.

Egyháázzz??????

fotó: evangelikus.hu

Ne rémisszen el, hogy ez az intézmény egyházi fenntartású – van hittanóra és áhítat, de ezeken minden diák szívesen vesz részt. A templomba járás havonta egyszer kötelező, amit mindenki tud teljesíteni.

Ha iskolaválasztás előtt állsz, akkor válaszd te is a Kossuthot!!!

Székely Zsófia 4/11 C.

Ezek is érdekelhetnek:

 • 30 Éve újra
  A Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnáziumot 1806-ban alapították. Ebben a tanévben ünnepeljük, hogy 30 évvel ezelőtt újra a Magyarországi Evangélikus Egyház fenntartásába került iskolánk. Ebből az alkalomból kérdeztük jelenkori és régi diákjainkat az alma máter múltjáról, jelenéről.Continue Reading
 • Kossuthos rangadó
  Év végi feladatként kapták a tizenegyedikes médiainformatika tagozatosok, hogy készítsenek egy szabadon választott témájú kisfilmet. Az alábbi film Megyesi Márk, Pásztor Bence, Rákos Bálint, Szabó Roland és Szécsi Ádám munkája.Continue Reading
 • Szertorna
  A szertorna különböző jellegű és különböző szereken bemutatott gyakorlatokból álló összetett sportág. Fiúk és lányok egyaránt űzhetik, részben eltérő szereken. A szertornán kívül a tornasportok közé tartozik még a ritmikus gimnasztika, a trambulin, az akrobatikus torna és az aerobik, de a torna alapokra a legjobban a fitkid hasonlít.Continue Reading
 • Ariana Grande: A popszakma egyik legikonikusabb alakja
  Teljes nevén Ariana Grande-Butera olasz származású amerikai énekesnő ésdalszerző, aki nemcsak a dalszerzés világában híres és tehetséges, hanem a színészkedésbenis. Édesanyja, Joan Grande, valamint édesapja, Edward Butera 8 éves korában váltak el.Bátyja, Frankie Grande az énekesnőnek nemcsak testvér, de lelki támasz is, jó testvérekhezhíven.Continue Reading
 • Gondolkodj zölden!
  A Föld napját április 22-én ünnepeljük, és ebből az alkalomból a horvátországi Mirjana Rajić, a našicei Isidora Kršnjavog Gimnázium tanára nemzetközi projektet indított ennek a fontos dátumnak a jegyében. Hét iskola vett részt a projektben, három Horvátországból és egy-egy Spanyolországból, Lengyelországból, Magyarországról és Szerbiából.Continue Reading

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .