Jótékonysági vásár a Kossuthban

Iskolánk szép hagyománya, hogy az adventi időszakban jótékonysági vásárt szervez, melynek kedvezményezettjei azok a kossuthos diákok, akik nehezebb anyagi körülmények között várják az ünnepeket.

Évekkel ezelőtt a Diákönkormányzat kezdeményezésére süteményvásárral tették színesebbé a fiatalok a november-decemberi időszakot. Mára hatalmas választékkal várják a diákokat az osztályok: hamburger, hot-dog, szendvicsek, sós és édes sütemények, forró tea, habos kakaó – mind a tanulók és szüleik fantáziáját, kézügyességét dicsérik. A vásár -amellett, hogy nemes célt szolgál-, remek közösségformáló esemény is, ahol a diákok egy jó ügy érdekében megtanulnak egymáshoz alkalmazkodva részt venni a közös munkában.

Idén 11 osztályunk kapcsolódott be a felhívásba, napról napra, hétről hétre gondoskodtak számunkra ínyencségekről. De azok az osztályok is tettek felajánlást, akik most kimaradtak a vásárból. A befolyt összegből 36 tanulónkat támogattuk, bízunk benne, hogy szebbé tudtuk tenni számukra a karácsonyt.

a jótékonyságról és az adakozásról pedig el ne feledkezzetek, mert ilyen áldozatokban gyönyörködik az Isten”

 (Zsid 13,16)

Homoródi Antalné Török Marianna
igazgatóhelyettes

Ezek is érdekelhetnek még:

 • „Kossuthos levelezős verseny”
  Február 3-án csaknem 300 diák részvételével zajlott le a „Kossuthos levelezős verseny”, melyen a megye 7. és 8. osztályos diákjai vettek részt. Az 56 iskola diákjai 9 tantárgyból mérhették össze tudásukat, a legjobbakat oklevéllel és könyvvásárlási utalvánnyal jutalmaztuk.Continue Reading
 • Cantemus kórus
  Tehetséges diákjaink: Gulyás Zsófia (4/12.A) és Kovács Mikolt (4/11.C) a Nyíregyházi Cantemus Kórus a XIV. Cantemus Nemzetközi Kórusfesztiválhoz kapcsolódó mesterkurzus nyitányaként jótékonysági hangversenyt rendezett, melynek bevételét a Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata polgármesterének javaslata és kérése szerint a városban tanuló, tehetséges diákok számára  ajánlották fel.Continue Reading
 • Jótékonysági vásár a Kossuthban
  Iskolánk szép hagyománya, hogy az adventi időszakban jótékonysági vásárt szervez, melynek kedvezményezettjei azok a kossuthos diákok, akik nehezebb anyagi körülmények között várják az ünnepeket. Évekkel ezelőtt a Diákönkormányzat kezdeményezésére süteményvásárral tették színesebbé a fiatalok a november-decemberi időszakot. Mára hatalmas választékkal várják a diákokat az osztályok: hamburger, hot-dog, szendvicsek, sós ésContinue Reading
 • Utazás az Erasmus+-szal
  Az Erasmus+ Verschiedene Kulturen-Gemeinsame Identität program keretében hat diákból és két tanárból álló csoportunk 2022. december 4-től 10-ig Romániában, Szatmárnémetiben töltött egy hetet a Johann Ettinger Német Líceumban.Continue Reading
 • Gyertyagyújtás  Nyíregyházán
  Városunk főterén evangélikus oktatási intézményeink óvodásai és diákjai szolgáltak a hagyományos ádventi gyertyagyújtás első alkalmán. A Túróczy Zoltán Evangélikus Óvoda és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, valamint a Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium képviseletében közel 60 diák készült, hogy az ádventi időszak kezdetén Isten szeretetének üzenetét hirdesse.Continue Reading

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .