Diákélet a Kossuthban!

Iskolánk kilencedikes tanulóit kérdeztük meg pár hét tapasztalat alapján, hogy érzik magukat a Kossuthban, mennyire más a mostani légkör, mint a korábbi iskolájukban, illetve mennyire sikerült összhangot találni az osztállyal.

Miért a Kossuthot választottad?

-Többféle információt kaptunk az iskoláról . Segítségünkre voltak a döntésben a barátaink, a tanáraink, a szüleink és a felsőbb évesek, akik ide járnak ebbe az iskolába.

Mi volt az első benyomás a tanárokról?

-Nagyon közvetlenül és segítőkészen álltak hozzánk már az első napokban is.

Milyen az osztályközösség, alakultak már kapcsolatok?

-Az első napok nagyon nehezek voltak, mindenki idegen volt, nehezen szoktunk össze. De a hetek elteltével összekovácsolódtunk, megtaláltuk a közös hangot.

Milyen élményekkel gazdagodtatok a verébtáborban?

-Megismertük tanárainkat és diáktársainkat kicsit közelebbről.

Milyen szakra jelentkeztetek?

Olasz és általános tagozatra.

Van kedvenc órátok, amikre szívesebben jártok be?

A testnevelésóra, de egyelőre még nincs sok tapasztalatunk.

Bozsányi Bianka, Áncsán Adina 4/9E

Ezek is érdekelhetnek még.

 • Mit mondana Harry Potter pszichológusa? – Interjú az iskolapszichológussal
  Megfordult már a fejedben, hogy milyen diagnózist állapítana meg Harry Potter pszichológusa? Milyen rejtett utalásokat tartalmaz a könyvsorozat? Most kiderül! Iskolapszichológusunk, Nagy-Kasza Tícia, valamint Balázs Fanni egészségpszichológus segítségével megvizsgáltuk az ifjú varázsló történetét pszichológiai szempontból.Olvasd tovább
 • Önkéntes munka Iserlohn városában
  A nyár folyamán Nyíregyháza testvérvárosában, Iserlohn városában önkénteskedtünk, hogy megerősítsük az ifjúsági kapcsolatot a két település között. Az evangélikus tábor programjai A Gyűrűk ura története alapján kerültek megalkotásra, ahol négyen vettünk részt, mint magyar delegáció.Olvasd tovább
 • 30 Éve újra
  A Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnáziumot 1806-ban alapították. Ebben a tanévben ünnepeljük, hogy 30 évvel ezelőtt újra a Magyarországi Evangélikus Egyház fenntartásába került iskolánk. Ebből az alkalomból kérdeztük jelenkori és régi diákjainkat az alma máter múltjáról, jelenéről.Olvasd tovább
 • Mindig úton vagyunk!
  Mindig úton vagyunk! A Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda fiataljaiként, többek között kossuthos diákokként képviseltük január 22. és 28. között Rzeszów városában Nyíregyházát. A Nemzetközi Projektek Szövetsége („INPRO”) szervezte ezt az Erasmus+ programot, ahol a közel 30 résztvevős csapattal kommunikációnk fejlesztésévelfoglalkoztunk a hét folyamán.Olvasd tovább
 • Továbbjutott a Kossuthos e-sport csapat a döntőbe
  Február 9-10. között megrendezésre a került a nyíregyházi gimnáziumok közötti League of Legends e-sport verseny előválogatója. A mérkőzés a Leonardo Média Akadémia Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskolában került megrendezésre a Zero2Hero e-sport akadémia szervezésében. Az előválogatón öt iskola vett részt.Olvasd tovább

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .