Diákélet a Kossuthban!

Iskolánk kilencedikes tanulóit kérdeztük meg pár hét tapasztalat alapján, hogy érzik magukat a Kossuthban, mennyire más a mostani légkör, mint a korábbi iskolájukban, illetve mennyire sikerült összhangot találni az osztállyal.

Miért a Kossuthot választottad?

-Többféle információt kaptunk az iskoláról . Segítségünkre voltak a döntésben a barátaink, a tanáraink, a szüleink és a felsőbb évesek, akik ide járnak ebbe az iskolába.

Mi volt az első benyomás a tanárokról?

-Nagyon közvetlenül és segítőkészen álltak hozzánk már az első napokban is.

Milyen az osztályközösség, alakultak már kapcsolatok?

-Az első napok nagyon nehezek voltak, mindenki idegen volt, nehezen szoktunk össze. De a hetek elteltével összekovácsolódtunk, megtaláltuk a közös hangot.

Milyen élményekkel gazdagodtatok a verébtáborban?

-Megismertük tanárainkat és diáktársainkat kicsit közelebbről.

Milyen szakra jelentkeztetek?

Olasz és általános tagozatra.

Van kedvenc órátok, amikre szívesebben jártok be?

A testnevelésóra, de egyelőre még nincs sok tapasztalatunk.

Bozsányi Bianka, Áncsán Adina 4/9E

Ezek is érdekelhetnek még.

 • Spanyolországban jártunk
  2022. április 19. és 25. között, iskolánk 4 diákja, Buhály Csenge (9.c), Murnyák Virág, (9.c) Nagyváti Bence (8/11.), Huszár Medárd (8/11.) és két tanára Bányai Györgyi és Haraszti Adél, ellátogatott Spanyolországba az Erasmus program keretén belül.Olvasd tovább
 • „Az Úr érkezése” országos ökumenikus szavalóverseny
  2022. április 8-án huszonnyolcadik alkalommal rendezte meg a Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium az egykori igazgatója, dr. Bánszki István által indított országos szavalóversenyt.Olvasd tovább
 • Erasmus+ találkozó Németországban
  2022. április 4-8., Plön Iskolánk hat diákja és négy tanára a „Schools joining up for Communities of Peace – Iskolák a békéért” elnevezésű Erasmus+ projekt keretében öt napot töltött el a németországi Plönben. A program 2019-ben indult, de a világjárvány miatt ez volt az első alkalom, amikor az ír, német, szlovák és magyarOlvasd tovább
 • Interjú Túrmezei Erzsébetről
  Nagy örömmel fogadtuk a hírt, hogy Túrmezei Erzsébet közeli rokona, a keresztlánya Nyíregyháza közelében él. Magna Mária vállalta, hogy telefonos interjút készítsünk vele, és felidézze a költőnőhöz fűződő emlékeit.Olvasd tovább
 • Diákévek tanárszemmel – Interjú Somoskői Dénessel
  Szüleinktől, nagyszüleinktől sokat hallhatjuk, hogy milyen is volt az iskola az ő gyerekkorukban. Van, aki úgy véli, a mostani nehezebb, van, aki azt vallja, hogy könnyebb. Valós összehasonlítást viszont nem tudnak adni a mai és akkori iskolarendszerről, hiszen ők csak külsősként szemlélhetik a mostanit. De hogyan is látják ezt aOlvasd tovább

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .