Diákélet a Kossuthban!

Iskolánk kilencedikes tanulóit kérdeztük meg pár hét tapasztalat alapján, hogy érzik magukat a Kossuthban, mennyire más a mostani légkör, mint a korábbi iskolájukban, illetve mennyire sikerült összhangot találni az osztállyal.

Miért a Kossuthot választottad?

-Többféle információt kaptunk az iskoláról . Segítségünkre voltak a döntésben a barátaink, a tanáraink, a szüleink és a felsőbb évesek, akik ide járnak ebbe az iskolába.

Mi volt az első benyomás a tanárokról?

-Nagyon közvetlenül és segítőkészen álltak hozzánk már az első napokban is.

Milyen az osztályközösség, alakultak már kapcsolatok?

-Az első napok nagyon nehezek voltak, mindenki idegen volt, nehezen szoktunk össze. De a hetek elteltével összekovácsolódtunk, megtaláltuk a közös hangot.

Milyen élményekkel gazdagodtatok a verébtáborban?

-Megismertük tanárainkat és diáktársainkat kicsit közelebbről.

Milyen szakra jelentkeztetek?

Olasz és általános tagozatra.

Van kedvenc órátok, amikre szívesebben jártok be?

A testnevelésóra, de egyelőre még nincs sok tapasztalatunk.

Bozsányi Bianka, Áncsán Adina 4/9E

Ezek is érdekelhetnek még.

 • 30 Éve újra
  A Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnáziumot 1806-ban alapították. Ebben a tanévben ünnepeljük, hogy 30 évvel ezelőtt újra a Magyarországi Evangélikus Egyház fenntartásába került iskolánk. Ebből az alkalomból kérdeztük jelenkori és régi diákjainkat az alma máter múltjáról, jelenéről.Continue Reading
 • Mindig úton vagyunk!
  Mindig úton vagyunk! A Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda fiataljaiként, többek között kossuthos diákokként képviseltük január 22. és 28. között Rzeszów városában Nyíregyházát. A Nemzetközi Projektek Szövetsége („INPRO”) szervezte ezt az Erasmus+ programot, ahol a közel 30 résztvevős csapattal kommunikációnk fejlesztésévelfoglalkoztunk a hét folyamán.Continue Reading
 • Továbbjutott a Kossuthos e-sport csapat a döntőbe
  Február 9-10. között megrendezésre a került a nyíregyházi gimnáziumok közötti League of Legends e-sport verseny előválogatója. A mérkőzés a Leonardo Média Akadémia Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskolában került megrendezésre a Zero2Hero e-sport akadémia szervezésében. Az előválogatón öt iskola vett részt.Continue Reading
 • Domokos Kristófot kérdeztük a Neumann-kupáról
  „Most értékesebb a bölcsesség az igazsággyöngynél, és nem fogható hozzá semmiféle drágaság” 2022. 10. 19-én megrendezésre került a Neumann János Informatikai Kupa, amelyről Domokos Kristóf adott nekünk interjút.Continue Reading
 • „Kossuthos levelezős verseny”
  Újabb sikeres verseny-évet zárt a „Kossuthos levelezős verseny”, ami 25 évvel ezelőtt indult útjára. Az első évben magyar nyelv és irodalomból küldtünk ki feladatlapokat a nyíregyházi általános iskolákba, melyeket kijavítva továbbítottunk a versenyzőknek. Az évek során egyre több tantárggyal szólítottuk meg a fiatalokat, illetve a megye általános iskoláiba is elküldtükContinue Reading

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .