Diákélet a Kossuthban!

Iskolánk kilencedikes tanulóit kérdeztük meg pár hét tapasztalat alapján, hogy érzik magukat a Kossuthban, mennyire más a mostani légkör, mint a korábbi iskolájukban, illetve mennyire sikerült összhangot találni az osztállyal.

Miért a Kossuthot választottad?

-Többféle információt kaptunk az iskoláról . Segítségünkre voltak a döntésben a barátaink, a tanáraink, a szüleink és a felsőbb évesek, akik ide járnak ebbe az iskolába.

Mi volt az első benyomás a tanárokról?

-Nagyon közvetlenül és segítőkészen álltak hozzánk már az első napokban is.

Milyen az osztályközösség, alakultak már kapcsolatok?

-Az első napok nagyon nehezek voltak, mindenki idegen volt, nehezen szoktunk össze. De a hetek elteltével összekovácsolódtunk, megtaláltuk a közös hangot.

Milyen élményekkel gazdagodtatok a verébtáborban?

-Megismertük tanárainkat és diáktársainkat kicsit közelebbről.

Milyen szakra jelentkeztetek?

Olasz és általános tagozatra.

Van kedvenc órátok, amikre szívesebben jártok be?

A testnevelésóra, de egyelőre még nincs sok tapasztalatunk.

Bozsányi Bianka, Áncsán Adina 4/9E

Ezek is érdekelhetnek még.

 • „Kossuthos levelezős verseny”
  Február 3-án csaknem 300 diák részvételével zajlott le a „Kossuthos levelezős verseny”, melyen a megye 7. és 8. osztályos diákjai vettek részt. Az 56 iskola diákjai 9 tantárgyból mérhették össze tudásukat, a legjobbakat oklevéllel és könyvvásárlási utalvánnyal jutalmaztuk.Continue Reading
 • Cantemus kórus
  Tehetséges diákjaink: Gulyás Zsófia (4/12.A) és Kovács Mikolt (4/11.C) a Nyíregyházi Cantemus Kórus a XIV. Cantemus Nemzetközi Kórusfesztiválhoz kapcsolódó mesterkurzus nyitányaként jótékonysági hangversenyt rendezett, melynek bevételét a Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata polgármesterének javaslata és kérése szerint a városban tanuló, tehetséges diákok számára  ajánlották fel.Continue Reading
 • Jótékonysági vásár a Kossuthban
  Iskolánk szép hagyománya, hogy az adventi időszakban jótékonysági vásárt szervez, melynek kedvezményezettjei azok a kossuthos diákok, akik nehezebb anyagi körülmények között várják az ünnepeket.Continue Reading
 • Utazás az Erasmus+-szal
  Az Erasmus+ Verschiedene Kulturen-Gemeinsame Identität program keretében hat diákból és két tanárból álló csoportunk 2022. december 4-től 10-ig Romániában, Szatmárnémetiben töltött egy hetet a Johann Ettinger Német Líceumban.Continue Reading
 • Gyertyagyújtás  Nyíregyházán
  Városunk főterén evangélikus oktatási intézményeink óvodásai és diákjai szolgáltak a hagyományos ádventi gyertyagyújtás első alkalmán. A Túróczy Zoltán Evangélikus Óvoda és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, valamint a Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium képviseletében közel 60 diák készült, hogy az ádventi időszak kezdetén Isten szeretetének üzenetét hirdesse.Continue Reading

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .