Szerintem a legfontosabbak, hogy: figyeljünk a mértékletességre, legyünk nyitottak az új ételekre, mindenképp igyunk naponta kb. 2 liter vizet, együnk zöldségeket és gyümölcsöket minden nap, ha lehetőségünk van rá! Étrendünk legyen változatos! Hallgassunk a szakértők tanácsaira!
Testmozgás
A rendszeres testmozgás távol tartja a plusz kilókat, segít a stressz legyőzésében, jó közérzetet biztosít és hozzájárul egészségünk megőrzéséhez.
A sport nemcsak az egészség megőrzését szolgálja, de képes megelőzni bizonyos betegségek kialakulását és fontos szerepet játszik kezelésükben is.
Véleményem szerint a testmozgásban az a legfontosabb, hogy mindenki megtalálja azt a sportot, ami megfelelő számára:
- Inkább egyedül vagy társaságban mozognál?
- Milyen típusú sportot űznél szívesen?
- Hobbi szinten vagy verseny szinten sportolnál?
- Mennyi mozgásra van szükséged?
- Mennyi időd van sporttal foglalkozni?
Lélek ápolása
Középpontban az érzelem vagy a probléma érzelemközpontú megközelítése áll, azaz amikor tudatosan próbáljuk megszüntetni a kellemetlen gondolatokat. Problémaorientált felfogás, amelynek során elemezzük az adott, kellemetlen szituációt, próbálunk alternatív megoldásokat keresni.
Általában az a megfelelő sorrend, ha először mérlegeljük: meg tudjuk-e oldani az adott problémát, és ha nem, akkor hogyan tudjuk magunkat minél jobban megkímélni a káros hatásaitól.
Mozgás és légzés
Rendszeresen végzett, aktív sportolás elégeti a stresszhormonokat, és boldogsághormont, azaz endorfint termel. Rendszeres edzés esetén növekszik testünk energiaszintje, ezzel együtt derűlátóbbak leszünk.
Relaxáljunk naponta
Testünk és lelkünk egyensúlyi állapotba hozását segíti elő. Testrészeinkre koncentrálva, a figyelem tudatos irányításával ellazíthatjuk azokat.
Nem csak a testről szól
Sokan úgy gondolják, hogy az egészséges életmód csak a testről szól, pedig a lelkünk békéje és a boldogságunk nagy szerepet játszik az egészségünkben. A stressz okozhat gyomorfekélyt, erős hajhullást, alvászavart, szív- és érrendszeri megbetegedéseket, migrént, a memória romlását, nehézlégzést, szorongást. Míg a boldogság endorfint termel, ami erősíti az immunrendszert, csillapítja a fájdalmat és oldja a stresszt.
Forrás:
https://pingvinpatika.hu/blog/post/tehetunk-a-stressz-ellen.html
Spekker Emese 8/10.