UEFA Bajnokok Ligája 2023/2024

A 2023-2024-es UEFA Bajnokok ligája a legrangosabb európai nemzetközi labdarúgó kupa, mely jelenlegi nevén 69. alkalommal került kiírásra. A döntőnek a londoni Wembley Stadion ad otthont.

Besorolás rendszer:

Az Európai Labdarúgó-szövetség 58 tagországának 80 csapata vesz részt a tornán. A csapatok selejtezőköri besorolását, illetve az országonként indítható csapatok számát a labdarúgó-bajnokságokra vonatkoztatott UEFA-ország együtthatói alapján végezték.

Lebonyolítás:

A 2022–2023-as BL győztese a bajnokságban elért helyezése alapján is részvételi jogot szerzett, ezért a lebonyolításban a következő változások voltak:

• A 12. helyen rangsorolt bajnokság (Ukrajna) győztese a rájátszásból a csoportkörbe került.
  • A 14. helyen rangsorolt bajnokság (Svájc) győztese a 3. selejtező körből a rájátszásba került.
  • A 16. helyen rangsorolt bajnokság (Csehország) győztese a 2. selejtező körből a 3. selejtező körbe került.
  • A 20. és 21. helyen rangsorolt bajnokságok (Törökország, Ciprus) győztesei az 1. selejtező körből a 2. selejtező körbe kerülte

Az orosz csapatok kizárása miatt a lebonyolításban a következő változások történtek:

• A 11. helyen rangsorolt bajnokság (Szerbia) győztese a bajnoki ág rájátszásából a csoportkörbe került.
  • A 13. helyen rangsorolt bajnokság (Belgium) győztese a bajnoki ág 3. selejtezőköréből a rájátszásba került.
  • A 15. helyen rangsorolt bajnokság (Görögország) győztese a bajnoki ág 2. selejtezőköréből a 3. selejtező körbe került.
  • A 18. és 19. helyen rangsorolt bajnokságok (Dánia, Horvátország) győztesei az 1. selejtező körből a 2. selejtezőkörbe kerültek.
  • A 11. helyen rangsorolt bajnokság (Szerbia) második helyezettje a nem bajnoki ág 2. selejtezőköréből a 3. selejtező körbe került.

Párosítások:

Az előselejtezők sorsolását 2023. június 13-án rendezték meg 12 órától. Az elődöntőket június 27-én, a döntőt pedig június 30-án játszották. A győztes az 1. selejtezőkörbe, a vesztes csapatok a Konferencia liga  2. selejtezőkörének bajnoki ágára jutottak.

Ezek is érdekelhetnek még:

• A 2024-es FIDE elődöntő
    Aki esetleg követi a legfrissebb sakk híreket, az valószínűleg már tudomást szerezhetett a minden évben meghirdetett FIDE sakk elődöntőröl. De mit is takar a bajnokság?Olvasd tovább
  • NBA All Star: a legjobbak pályája
    Az NBA 1951 óta eddig összesen 72-szer rendezte meg az All Star gálát. Ezen a meccsen nem a győzelem számít igazán, hanem sokkal inkább az, hogy ki lesz az MVP. A gálán minden évben születnek hihetetlen megmozdulások és rekordok, idén az eddigi legnagyobb pontszámú mérkőzést játszották, majdnem 400 pont születettOlvasd tovább