„Kossuthos levelezős verseny”

Újabb sikeres verseny-évet zárt a „Kossuthos levelezős verseny”, ami 25 évvel ezelőtt indult útjára. Az első évben magyar nyelv és irodalomból küldtünk ki feladatlapokat a nyíregyházi általános iskolákba, melyeket kijavítva továbbítottunk a versenyzőknek. Az évek során egyre több tantárggyal szólítottuk meg a fiatalokat, illetve a megye általános iskoláiba is elküldtük versenyfelhívásunkat.

Jelenleg a 7., 8. osztályos diákok 9 tantárgyból mérhetik össze tudásukat: magyarból, matematikából, fizikából, idegen nyelvekből. Az informatika verseny helyett idén fotópályázatot írtunk ki, igazodva az iskolánkban működő tagozatunkhoz.

A háromfordulós verseny ingyenes, a feladatlapok letölthetőek iskolánk honlapjáról.

Ebben a tanévben 56 iskola kapcsolódott be a versenybe. 

Az első fordulóban a diákok több hétig dolgozhatnak a feladatlapokon, bármilyen segítséget felhasználhatnak, akár az interneten is kutathatnak. A második fordulóban valamennyi versenyző egy adott időpontban oldja meg a feladatokat tanári felügyelettel, segítség nélkül. A harmadik forduló, a döntő a korábbi években hagyományosan iskolánkban zajlott, ahova már csak a legjobb eredményt elérők jutottak be. Az előző három évben a jelenléti megmérettetést sajnos az egészségügyi helyzet miatt kényszerűen ki kellett hagynunk. Idén azonban újra személyesen találkozhattunk a legjobbakkal. 299 diák oldotta meg a döntő feladatlapjait. A javítást azonnal elkezdjük, hogy rövid időn belül megtarthassuk az eredményhirdetést. A várakozás két órájában szabadidős tevékenységeket szerveztünk a diákoknak: izgalmas fizikai kísérleteket nézhettek meg, portréfotózáson vehettek részt, sport- és kreatív-tevékenységekbe kapcsolódhattak be vagy akár filmvetítésre is beülhettek a díszterembe. 

Valamennyi tantárgyból a tíz legjobb eredményt elérő tanulót jutalmaztuk oklevéllel. Az első három helyezett könyvvásárlási utalványban is részesült.

Köszönettel tartozunk az általános iskoláknak, akik évről évre segítséget nyújtanak a verseny lebonyolításában. Rendkívül hálás vagyok a kollégáimnak is, akik szabadidejükből áldozva vesznek részt a feladatlapok összeállításában, javításában és a döntő megszervezésében.

Ezek is érdekelhetnek még:

 • Mit mondana Harry Potter pszichológusa? – Interjú az iskolapszichológussal
  Megfordult már a fejedben, hogy milyen diagnózist állapítana meg Harry Potter pszichológusa? Milyen rejtett utalásokat tartalmaz a könyvsorozat? Most kiderül! Iskolapszichológusunk, Nagy-Kasza Tícia, valamint Balázs Fanni egészségpszichológus segítségével megvizsgáltuk az ifjú varázsló történetét pszichológiai szempontból.Olvasd tovább
 • Önkéntes munka Iserlohn városában
  A nyár folyamán Nyíregyháza testvérvárosában, Iserlohn városában önkénteskedtünk, hogy megerősítsük az ifjúsági kapcsolatot a két település között. Az evangélikus tábor programjai A Gyűrűk ura története alapján kerültek megalkotásra, ahol négyen vettünk részt, mint magyar delegáció.Olvasd tovább
 • 30 Éve újra
  A Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnáziumot 1806-ban alapították. Ebben a tanévben ünnepeljük, hogy 30 évvel ezelőtt újra a Magyarországi Evangélikus Egyház fenntartásába került iskolánk. Ebből az alkalomból kérdeztük jelenkori és régi diákjainkat az alma máter múltjáról, jelenéről.Olvasd tovább
 • Mindig úton vagyunk!
  Mindig úton vagyunk! A Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda fiataljaiként, többek között kossuthos diákokként képviseltük január 22. és 28. között Rzeszów városában Nyíregyházát. A Nemzetközi Projektek Szövetsége („INPRO”) szervezte ezt az Erasmus+ programot, ahol a közel 30 résztvevős csapattal kommunikációnk fejlesztésévelfoglalkoztunk a hét folyamán.Olvasd tovább
 • Továbbjutott a Kossuthos e-sport csapat a döntőbe
  Február 9-10. között megrendezésre a került a nyíregyházi gimnáziumok közötti League of Legends e-sport verseny előválogatója. A mérkőzés a Leonardo Média Akadémia Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskolában került megrendezésre a Zero2Hero e-sport akadémia szervezésében. Az előválogatón öt iskola vett részt.Olvasd tovább

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .