Utazás az Erasmus+-szal

Az Erasmus+ Verschiedene Kulturen-Gemeinsame Identität program keretében hat diákból és két tanárból álló csoportunk 2022. december 4-től 10-ig Romániában, Szatmárnémetiben töltött egy hetet a Johann Ettinger Német Líceumban.

Az első nap az ismerkedésről szólt. Izgalmas előadásokon keresztül ismerhettük meg Románia, Szlovákia, Litvánia és Törökország népviseletét. A délutáni program keretében körbejártuk az iskolát, bepillantást nyertünk néhány órába, meghallgattuk, milyen jól beszélnek németül már az alsó tagozatos gyerekek is.

A második napon több izgalmas kiránduláson vettünk részt. Jártunk a szaploncai vidám temetőben, mely a több mint nyolcszáz gyönyörűen faragott, kékre festett fejfájáról híres. A síremlékeken a hozzátartozók vidám, néha vicces mondatokkal búcsúztak elhunyt szeretteiktől.

A Máramarosszigeten lévő Börtönmúzeumban megemlékeztünk Románia leghírhedtebb kommunista börtönében raboskodó vagy elhunyt politikai áldozatokról.

Délután Máramaros legjelentősebb ortodox vallási központjába, Barcánfalvára látogattunk, ahol egy 12 épületből álló, teljes egészében fából épített kolostort csodáltunk meg. Az épületcsoport egyike a Máramaros fatemplomai néven a világörökség listájára felvett nyolc építménynek.

A harmadik nap a kézműveskedés jegyében telt. A Szatmárnémetiben lévő Borókagyökér Egyesületben mézeskalácsot sütöttünk, bőr- és gyöngykarkötőt, valamint karácsonyfadíszeket készítettünk.

A negyedik napon ismét egy kulturális programot szerveztek számunkra a nagykárolyi Károlyi-kastélyba és a Kaplonyban található családi kriptába.

A pénteki búcsúprogram keretében az öt ország diákjai bemutatták népi hagyományaikat, étkezési szokásaikat a gimnáziumban. Este pedig, a program zárásaként a szatmárnémeti Dinu Lipatti Állami Filharmónia impozáns épületében adtuk elő a többi országgal ünnepi műsorunkat, illetve hallgattuk meg a fogadó iskola diákjainak háromnyelvű koncertjét.

Rengeteg élménnyel, sok kedves emlékekkel tértünk haza.

A programban részt vevő tanárok, diákok névsora:

  • Bogdán Gabriella, Buss Kornélia
  • Murnyák Virág 10.C
  • Veres Zita 10.C
  • Rónaszéki Fanni Csenge 10.E
  • Takács Lili 10.E
  • Bihari Barbara 10.B
  • Kádár Anna 10.A

Buss Kornélia
tanárnő

Ezek is érdekelhetnek még:

  • Olaszország Erasmus+ San Marco dei Cavoti
    2025. március 9-én, reggel 9 órakor indultunk az iskola előtti parkolóból kisbuszokkalOlaszországba. 12 diák Buss Nelli és Miléné Varga Andrea tanárnők kíséretével. A repülőBudapestről ment Nápolyba, ahonnan szintén kisbusszal vittek minket San Marco dei Cavotiba.Olvasd tovább
  • Jónás Ábel és Virányi Zétény elismerésben részesült az NMHH oklevélátadó ünnepségén
    2025. április 4-én a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Ostrom utcai székhelyén került megrendezésre a Partneriskola Program keretében szervezett oklevélátadó ünnepség, amelyen iskolánk két tehetséges diákja, Virányi Zétény és Jónás Ábel, a 10.C osztály médiainformatika tagozatos tanulói vehettek át elismerő oklevelet.Olvasd tovább
  • Sportriporter látogatása a Kossuth falai között: Vásárhelyi Tamás előadása a diákoknak
    Izgalmas eseménynek adott otthont az Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium április 1-jén, hiszen vendégül látta Vásárhelyi Tamást, az M4 Sport népszerű és tapasztalt sportriporterét. A díszteremben tartott előadás a sport iránt érdeklődő diákok és tanárok számára egyaránt ígért értékes betekintést a sportújságírás világába.Olvasd tovább
  • InfoGrund: Inspiráló továbbképzés a kritikai médiaműveltségért
    A digitális kor hajnalán, amikor az információk áradata szinte korlátlan, a pedagógusoknak kiemelt felelősségük van abban, hogy a felnövekvő generációt felkészítsék a tudatos és kritikus médiafogyasztásra. Iskolánk elkötelezett a diákok sokoldalú fejlesztése mellett, ezért örömmel számolok be arról, hogy részt vehettem az IDEA Alapítvány InfoGrund tanártovábbképzésén, amelynek középpontjában éppen ezOlvasd tovább
  • Netkockázati előadás
    A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Partneriskola Program által Netkockázati előadást tartottak a Bűvösvölgy Médiaértés-oktató Központ debreceni előadói. A Digitális Témahét ideje alatt 9. és 10. osztályos diákok kisebb csoportban kaphattak tájékoztatást az internet kockázatairól, veszélyeiről és a kommunikációs szokásokról az online térben, valamint megoszthatták egymással és a médiaszakemberekkelOlvasd tovább

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.