Gyertyagyújtás  Nyíregyházán

Városunk főterén evangélikus oktatási intézményeink óvodásai és diákjai szolgáltak a hagyományos ádventi gyertyagyújtás első alkalmán. A Túróczy Zoltán Evangélikus Óvoda és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, valamint a Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium képviseletében közel 60 diák készült, hogy az ádventi időszak kezdetén Isten szeretetének üzenetét hirdesse.

Az alkalom Dr. Kovács Ferenc polgármester köszöntő szavaival kezdődött, majd Zsarnai Krisztián esperes áhítatát hallhattuk. A gimnazisták színdarabja a beteljesedett ószövetségi próféciákról szólt, melynek üzenetét ádventi énekekkel gazdagították. Az általános iskola diákjainak zenés, betlehemes játéka figyelmünket Isten ajándékára és a mennyei ajándékot felismerő ember hálájára irányította.  Mindannyiunk számára megható élményt jelentett a legkisebbek bizonyságtétele. Óvodásainkat hallgatva a zsoltárszerző sorai juthattak eszünkbe: „Gyermekek és csecsemők szája által is építed hatalmadat…” /Zsolt.8,3/ Végül kicsik és nagyok együtt énekelték el Pintér Béla : Gyere el a jászolhoz című karácsonyi énekét, melynek zenei kíséretét a gimnazisták vállalták.  Közösen hirdettük, ami a bevezetésben elhangzott:

 „Várakozás és érkezés. Ígéret és beteljesülés. Amiről Isten prófétái beszéltek, 2000 évvel ezelőtt beteljesedett. Pásztorok és bölcsek, egyszerű emberek és tudósok igyekeztek a jászolhoz. Amikor Jézussal találkoztak, Isten békessége betöltötte szívüket. A jászol körül ma is összegyűlhetünk. Krisztus hív bennünket: mennyei erővel, a szeretet hatalmával. Ezen az estén az ige üzenete által, énekek segítségével hirdettük: ő a Csodálatos Tanácsos, Erős Isten, Örökkévaló Atya, Békesség Fejedelme.”

Bozorády Ildikó
a Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium iskolalelkésze

Ezek is érdekelhetnek még:

 • „Kossuthos levelezős verseny”
  Február 3-án csaknem 300 diák részvételével zajlott le a „Kossuthos levelezős verseny”, melyen a megye 7. és 8. osztályos diákjai vettek részt. Az 56 iskola diákjai 9 tantárgyból mérhették össze tudásukat, a legjobbakat oklevéllel és könyvvásárlási utalvánnyal jutalmaztuk.Continue Reading
 • Cantemus kórus
  Tehetséges diákjaink: Gulyás Zsófia (4/12.A) és Kovács Mikolt (4/11.C) a Nyíregyházi Cantemus Kórus a XIV. Cantemus Nemzetközi Kórusfesztiválhoz kapcsolódó mesterkurzus nyitányaként jótékonysági hangversenyt rendezett, melynek bevételét a Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata polgármesterének javaslata és kérése szerint a városban tanuló, tehetséges diákok számára  ajánlották fel.Continue Reading
 • Jótékonysági vásár a Kossuthban
  Iskolánk szép hagyománya, hogy az adventi időszakban jótékonysági vásárt szervez, melynek kedvezményezettjei azok a kossuthos diákok, akik nehezebb anyagi körülmények között várják az ünnepeket.Continue Reading
 • Utazás az Erasmus+-szal
  Az Erasmus+ Verschiedene Kulturen-Gemeinsame Identität program keretében hat diákból és két tanárból álló csoportunk 2022. december 4-től 10-ig Romániában, Szatmárnémetiben töltött egy hetet a Johann Ettinger Német Líceumban.Continue Reading
 • Gyertyagyújtás  Nyíregyházán
  Városunk főterén evangélikus oktatási intézményeink óvodásai és diákjai szolgáltak a hagyományos ádventi gyertyagyújtás első alkalmán. A Túróczy Zoltán Evangélikus Óvoda és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, valamint a Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium képviseletében közel 60 diák készült, hogy az ádventi időszak kezdetén Isten szeretetének üzenetét hirdesse. Az alkalomContinue Reading

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .