Kilencedikesként a Kossuthban

A tanév elején megkérdeztünk egy kilencedikes diákot, milyen benyomásai vannak néhány hét elteltével iskolánkról.

Hogy hívnak és melyik osztályban jársz?

Németi Nándornak hívnak és a 9.C osztályba, média-informatika tagozatra járok.

Melyik iskolában jártál?

A Túróczy Zoltán Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolába jártam.

Miért a mi iskolánkat választottad?

Ezt javasolták nekem, testvérintézménye volt a régi iskolámnak, és a nyílt napon nagyon megtetszett az iskola légköre.

Honnan hallottál iskolánkról?

A régi sulimban javasolták és a barátaimtól is hallottam már róla, felsőbbéves diákokat is ismerek itt.

Milyen a légkör az osztályodban?

Az osztályközösségünk eddig nagyon jó, jól kijövünk egymással és kedves mindenki.

Alakultak már ki barátságok?

Igen, nekem is sikerült már új barátokat szereznem.

Mi az a dolog, ami a legszimpatikusabb az iskolánkban, amit eddig láttál belőle?

Az, hogy kedvesek a tanárok és a felsőbb évesek is szimpatikusak, normálisak, ezek szerintem a legfontosabb dolgok ahhoz, hogy jól érezzük magunkat.

Mit mondanál egy nyolcadikos diáknak az iskolánkról, aki most keress középiskolát?

A tanárok és a diákok egyaránt közvetlenek, segítőkészek, családias a légkör és a tantermek korszerűen fel vannak szerelve digitális eszközökkel.

Köszönjük a válaszaid, sok sikert a tanulmányaidhoz.

Ezek is érdekelhetnek még:

 • Szertorna
  A szertorna különböző jellegű és különböző szereken bemutatott gyakorlatokból álló összetett sportág. Fiúk és lányok egyaránt űzhetik, részben eltérő szereken. A szertornán kívül a tornasportok közé tartozik még a ritmikus gimnasztika, a trambulin, az akrobatikus torna és az aerobik, de a torna alapokra a legjobban a fitkid hasonlít.Continue Reading
 • Ariana Grande: A popszakma egyik legikonikusabb alakja
  Teljes nevén Ariana Grande-Butera olasz származású amerikai énekesnő ésdalszerző, aki nemcsak a dalszerzés világában híres és tehetséges, hanem a színészkedésbenis. Édesanyja, Joan Grande, valamint édesapja, Edward Butera 8 éves korában váltak el.Bátyja, Frankie Grande az énekesnőnek nemcsak testvér, de lelki támasz is, jó testvérekhezhíven.Continue Reading
 • Gondolkodj zölden!
  A Föld napját április 22-én ünnepeljük, és ebből az alkalomból a horvátországi Mirjana Rajić, a našicei Isidora Kršnjavog Gimnázium tanára nemzetközi projektet indított ennek a fontos dátumnak a jegyében. Hét iskola vett részt a projektben, három Horvátországból és egy-egy Spanyolországból, Lengyelországból, Magyarországról és Szerbiából.Continue Reading
 • Egy évtized után újra
  Egy évtized után a Louis Vuitton újra kollaborált az ismert japán művésszel, Yayoi Kusamával. A luxusmárkának ez a második együttműködése a kortárs művésznővel, hiszen már 2012-ben is együtt dobtak piacra egy lenyűgöző kollekciót. Continue Reading
 • Mindig úton vagyunk!
  Mindig úton vagyunk! A Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda fiataljaiként, többek között kossuthos diákokként képviseltük január 22. és 28. között Rzeszów városában Nyíregyházát. A Nemzetközi Projektek Szövetsége („INPRO”) szervezte ezt az Erasmus+ programot, ahol a közel 30 résztvevős csapattal kommunikációnk fejlesztésévelfoglalkoztunk a hét folyamán.Continue Reading

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .