Szalagavató

Iskolánk szeptember 17-én rendezte meg a szalagavató ünnepséget. Ebben az interjúban az egyik végzős diákkal beszélgettünk. Elmesélte, hogy ő hogyan élte át a műsort és a próbákat, illetve azt is, hogy az osztály hozzáállása milyen volt.

4/12 A osztály

Hogyan telt el ez a 4 év?

Személy szerint nagyon izgalmas volt, a sok vicces emlék, a néha unalmas órák, amiket a barátok dobtak fel és tettek elviselhetőbbé, de voltak kevésbé vicces pillanatok, mikor a tanár idegesen a fejünkhöz vágta, hogy az érettségin meg fogunk bukni, és most már, hogy egyre közelebb van, figyelmesen és csendben üljük végig az órákat.

4/12 B osztály

Milyen érzés volt idáig eljutni?

Igazából hamarabb eljött, nem is gondoltuk volna, hogy ez a 4 év ilyen gyorsan fog eltelni. Nagyon izgatott voltam és kíváncsian vártam, mit tudunk összerakni.

4/12 C osztály

Milyenek voltak a próbák?

Az elején nagyon nehezen indult be az egész, sokszor fegyelmezni kellett az embereket (legtöbbször a fiúkat), és a tánc sem volt egyszerű. De a végére mindent beleadtunk, és a szalagavató napján már minden nagyon jól ment.

4/12 D osztály

Számodra milyen volt a szalagavató?

Számomra nagyon fontos ünnepség volt, odafigyeltem arra, hogy minden zökkenőmentes legyen. Nagyon izgultam a szalagavató kezdete előtt, de ahogy elkezdődött már nyugodtabb voltam és teljesen jól ment a műsor is, ahhoz képest, hogy a próbák elején nehezen indult be az egész. Nagyon jól éreztem magam, és a közös vacsora az ünnepség után még jobban feldobta a napomat.

8/12 osztály

Ezek is érdekelhetnek még:

  • NMHH oklevélátadó ünnepség
    2026. március 13-án iskolánk két 12/C osztályos tanulója, Asztalos Réka és Kovács Dominik, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Partneriskola Program díjátadó ünnepségén elismerésben részesült.Olvasd tovább
  • Így válasz okosan fakultációt középiskolában
    A középiskolai fakultációk kiválasztása minden diák számára fontos döntés, hiszen ezek a tantárgyak nagyban befolyásolják a későbbi továbbtanulási lehetőségeket. Az elérhető fakultációk között általában szerepel a biológia és a matematika, míg más tárgyak  például a kémia vagy a fizika  nem minden esetben érhető el az évfolyamon. Előfordulhat például, hogy semOlvasd tovább
  • „Gondolatok, amelyek megváltoztatják a világot” – Országos siker az angol nyelvű TED-előadás versenyen
    2026. április 21-én iskolánk két tehetséges diákja képviselte intézményünket a Deák Téri Evangélikus Gimnáziumban megrendezett országos angol TED-előadás versenyen, melyet az EPSZTI támogatásával hívtak életre. A TED-Talks formátum világszerte a modern retorika és az innovatív gondolkodás szimbóluma, így a versenyen való részvétel már önmagában is hatalmas kihívást és rangot jelent,Olvasd tovább
  • Cserediákprogramok hazánkban és külföldön
    Egyre többen hallunk róla, hogy diákok hónapokra vagy akár egy teljes tanévre külföldre mennek tanulni. A cserediákprogramok nemcsak utazást jelentenek, hanem egy különleges lehetőséget is, hogy új embereket, kultúrákat és szokásokat ismerjünk meg. Tizedikesként szerintem ezek a programok hatalmas élményt nyújtanak, és komoly segítséget jelentenek a személyes fejlődésben.Olvasd tovább
  • Tavasz a faluban
    Tavasz, avagy a felkelés ideje. Nálunk különös szerepe van a jó időnek, főleg itt falun, neki áll a kedves szomszéd a garázs takarításnak és így három napig a zajos konténerbe csapódó szemét hangját hallgatjuk. Na de nem csak a világ éled fel, hanem a korombéli tinik is nekiindulnak biciklivel vagyOlvasd tovább

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.