Iskolánk szeptember 17-én rendezte meg a szalagavató ünnepséget. Ebben az interjúban az egyik végzős diákkal beszélgettünk. Elmesélte, hogy ő hogyan élte át a műsort és a próbákat, illetve azt is, hogy az osztály hozzáállása milyen volt.

Hogyan telt el ez a 4 év?
Személy szerint nagyon izgalmas volt, a sok vicces emlék, a néha unalmas órák, amiket a barátok dobtak fel és tettek elviselhetőbbé, de voltak kevésbé vicces pillanatok, mikor a tanár idegesen a fejünkhöz vágta, hogy az érettségin meg fogunk bukni, és most már, hogy egyre közelebb van, figyelmesen és csendben üljük végig az órákat.

Milyen érzés volt idáig eljutni?
Igazából hamarabb eljött, nem is gondoltuk volna, hogy ez a 4 év ilyen gyorsan fog eltelni. Nagyon izgatott voltam és kíváncsian vártam, mit tudunk összerakni.

Milyenek voltak a próbák?
Az elején nagyon nehezen indult be az egész, sokszor fegyelmezni kellett az embereket (legtöbbször a fiúkat), és a tánc sem volt egyszerű. De a végére mindent beleadtunk, és a szalagavató napján már minden nagyon jól ment.

Számodra milyen volt a szalagavató?
Számomra nagyon fontos ünnepség volt, odafigyeltem arra, hogy minden zökkenőmentes legyen. Nagyon izgultam a szalagavató kezdete előtt, de ahogy elkezdődött már nyugodtabb voltam és teljesen jól ment a műsor is, ahhoz képest, hogy a próbák elején nehezen indult be az egész. Nagyon jól éreztem magam, és a közös vacsora az ünnepség után még jobban feldobta a napomat.

Ezek is érdekelhetnek még:
- NMHH oklevélátadó ünnepség2026. március 13-án iskolánk két 12/C osztályos tanulója, Asztalos Réka és Kovács Dominik, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Partneriskola Program díjátadó ünnepségén elismerésben részesült.Olvasd tovább
- Így válasz okosan fakultációt középiskolábanA középiskolai fakultációk kiválasztása minden diák számára fontos döntés, hiszen ezek a tantárgyak nagyban befolyásolják a későbbi továbbtanulási lehetőségeket. Az elérhető fakultációk között általában szerepel a biológia és a matematika, míg más tárgyak például a kémia vagy a fizika nem minden esetben érhető el az évfolyamon. Előfordulhat például, hogy semOlvasd tovább
- „Gondolatok, amelyek megváltoztatják a világot” – Országos siker az angol nyelvű TED-előadás versenyen2026. április 21-én iskolánk két tehetséges diákja képviselte intézményünket a Deák Téri Evangélikus Gimnáziumban megrendezett országos angol TED-előadás versenyen, melyet az EPSZTI támogatásával hívtak életre. A TED-Talks formátum világszerte a modern retorika és az innovatív gondolkodás szimbóluma, így a versenyen való részvétel már önmagában is hatalmas kihívást és rangot jelent,Olvasd tovább
- Cserediákprogramok hazánkban és külföldönEgyre többen hallunk róla, hogy diákok hónapokra vagy akár egy teljes tanévre külföldre mennek tanulni. A cserediákprogramok nemcsak utazást jelentenek, hanem egy különleges lehetőséget is, hogy új embereket, kultúrákat és szokásokat ismerjünk meg. Tizedikesként szerintem ezek a programok hatalmas élményt nyújtanak, és komoly segítséget jelentenek a személyes fejlődésben.Olvasd tovább
- Tavasz a falubanTavasz, avagy a felkelés ideje. Nálunk különös szerepe van a jó időnek, főleg itt falun, neki áll a kedves szomszéd a garázs takarításnak és így három napig a zajos konténerbe csapódó szemét hangját hallgatjuk. Na de nem csak a világ éled fel, hanem a korombéli tinik is nekiindulnak biciklivel vagyOlvasd tovább





