Mindig úton vagyunk!

Mindig úton vagyunk!

A Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda fiataljaiként, többek között kossuthos diákokként képviseltük január 22. és 28. között Rzeszów városában Nyíregyházát. A Nemzetközi Projektek Szövetsége („INPRO”) szervezte ezt az Erasmus+ programot, ahol a közel 30 résztvevős csapattal kommunikációnk fejlesztésével
foglalkoztunk a hét folyamán.

https://www.nyiregyhaza.hu/galeriak/rzeszowban-jartak-a-mustarhaz-es-a-nyiregyhazi-diak-polgarmesteri-iroda-fiataljai

Nemzetközi esték

Kulturális gyorstalpaló:

A 29 delegált 6 különböző országot képviselt, többek között Lengyelországot, Szlovákiát, Ukrajnát, Törökországot, Spanyolországot, nem utolsó sorban Magyarországot.
A nemzetközi estek folyamán a külföldiek számára felettébb szórakoztató volt a magyar néptáncok tanulása, melyet igen büszkén mutattunk be nekik.
A számtalan ötletelés mellett lehetőségünk volt elmélyülni a nyíregyházi testvérvárosunk történelmében, továbbá megismerkedtünk maga Rzseszów elnevezésének legendájával is, ami számomra igen érdekes volt.

Ezenkívül a második nap délutánján egy városi túrán is részt vettünk, ami során különféle csodás építményeket, szobrokat láthattunk. Ami számomra egészen figyelemfelkeltő volt, az a városközpontban elhelyezett zongora, amihez bárki leülhet játszani. Ellátogattunk egy karaoke klubba, ahol sok angol nyelvű zenét is lehetett énekelni, természetesen mindenki szívesen csatlakozott az énekléshez,
a helyiek ugyanúgy, mint a csereprogram résztvevői.

Non-formális tanulás:

Közös értékeink című plakát

Személyes kedvencemnek bizonyult az a program, ahol egy plakátot kellett csoportban készíteni, aminek a témája az összetartás és a közös értékeink voltak. Rengeteg irányból közelíthettük meg a feladatot, és kreativitásunk utolsó morzsáit is felhasználtuk. Ez a fajta oktatási módszer eltér az iskolai, azaz formális oktatástól, hiszen saját tapasztalataink és jobb agyféltekénk használatával tanulunk.


Felettébb érdekes programnak bizonyult a vitakör, melyen eltérő sztereotípiák ellen vagy éppen mellett érveltek csapatok. A programok az etikus párbeszéd és a nyelvi sokszínűség köré épültek. A problémamegoldás kommunikációjának agresszivitás nélküli útjáról számos non-formális feladat segítségével ismerkedtünk meg. A szolidaritást és az empátiát helyeztük előtérbe más más
játékos feladatok során.

https://www.szon.hu/helyi-kozelet/2023/02/otleteltek-is-rzeszowban: Mindig úton vagyunk!

Élménybeszámoló:

Összességében nagyon élveztem az egész hetet, bár nem az első Erasmus+ programom volt ez a csere, de emlékeztetett arra, hogy milyen sok élményt, tapasztalatot és barátot lehet szerezni még ilyen rövid idő alatt is. Meleg szívvel ajánlom Rzseszów-ot egy kisebb kirándulásra, hiszen rengeteg a látnivaló és érdekesség is.

Ezek is érdekelhetnek még:

 • 30 Éve újra
  A Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnáziumot 1806-ban alapították. Ebben a tanévben ünnepeljük, hogy 30 évvel ezelőtt újra a Magyarországi Evangélikus Egyház fenntartásába került iskolánk. Ebből az alkalomból kérdeztük jelenkori és régi diákjainkat az alma máter múltjáról, jelenéről.Continue Reading
 • Mindig úton vagyunk!
  Mindig úton vagyunk! A Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda fiataljaiként, többek között kossuthos diákokként képviseltük január 22. és 28. között Rzeszów városában Nyíregyházát. A Nemzetközi Projektek Szövetsége („INPRO”) szervezte ezt az Erasmus+ programot, ahol a közel 30 résztvevős csapattal kommunikációnk fejlesztésévelfoglalkoztunk a hét folyamán. https://www.nyiregyhaza.hu/galeriak/rzeszowban-jartak-a-mustarhaz-es-a-nyiregyhazi-diak-polgarmesteri-iroda-fiataljai Kulturális gyorstalpaló: A 29 delegált 6 különböző … BővebbenContinue Reading
 • Továbbjutott a Kossuthos e-sport csapat a döntőbe
  Február 9-10. között megrendezésre a került a nyíregyházi gimnáziumok közötti League of Legends e-sport verseny előválogatója. A mérkőzés a Leonardo Média Akadémia Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskolában került megrendezésre a Zero2Hero e-sport akadémia szervezésében. Az előválogatón öt iskola vett részt.Continue Reading
 • Domokos Kristófot kérdeztük a Neumann-kupáról
  „Most értékesebb a bölcsesség az igazsággyöngynél, és nem fogható hozzá semmiféle drágaság” 2022. 10. 19-én megrendezésre került a Neumann János Informatikai Kupa, amelyről Domokos Kristóf adott nekünk interjút.Continue Reading
 • „Kossuthos levelezős verseny”
  Újabb sikeres verseny-évet zárt a „Kossuthos levelezős verseny”, ami 25 évvel ezelőtt indult útjára. Az első évben magyar nyelv és irodalomból küldtünk ki feladatlapokat a nyíregyházi általános iskolákba, melyeket kijavítva továbbítottunk a versenyzőknek. Az évek során egyre több tantárggyal szólítottuk meg a fiatalokat, illetve a megye általános iskoláiba is elküldtük … BővebbenContinue Reading

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .