Kossuthos focisiker

November 9-én az 5-6. korcsoportos Futsal Diákolimpia városi elődöntőjén vettünk részt az iskolai csapattal. Négy mérkőzés várt ránk, melyeken példásan helytálltunk, sőt az első meccsen a Sipkayt 4:1-re, a másodikon a Westsiket 4:0-ra győztük le.

A 3. meccsen kicsit fáradtan, álmosan kezdtünk, így szaladnunk kellett az eredmény után a Bethlen ellen. Végül 2:2 döntetlent követően büntetőpárbajra került sor, ahol fantasztikus kapusteljesítménnyel nyertünk. Végezetül az Eötvös csapata állt velünk szemben, ahol ismét döntetlen lett a végeredmény, majd a kapusbravúrok után Szemán Gyuri büntetőjével ismét diadalmaskodott a Kossuth. A lebonyolítás pikantériája, hogy a Bethlen -akit csak büntetőkkel győztünk le- jutott tovább a városi döntőbe, mivel a rendes játékidőben elért eredményeik jobbak voltak (3 győzelem, 1 döntetlen, míg nekünk 2 győzelem, 2 döntetlen).

Panaszra nincs okunk, a srácok öregbítették iskolánk hírét, letették a névjegyüket. Kiváló csapatmunkával, egy hangyányival több szerencsével mi nevettünk volna a végén. Büszkék lehetünk a csapatra, akik férfiasan küzdöttek és a felkészítő tanárra, Mátyási Péterre!

Ezek is érdekelhetnek még:

 • Mi is az a MotoGP?
  A Gyorsaságimotoros–világbajnokság, ismertebb nevén MotoGP a motorkerékpársport legmagasabb osztálya, szabályait a FIM (Fédération Internationale de Motocyclisme) határozza meg. Hasonló sorozat a Superbike és a Supersport. 1949 óta minden évben megrendezik. Sorozatban jelenleg 3 kategória van: Moto3, Moto2, MotoGP. A MotoGP történetének legsikeresebb versenyzői Giacomo Agostini, Valentino Rossi, Marc Marquez, MikeContinue Reading
 • UEFA-bajnokok ligája 4. fordulójának összefoglalója
  A Bajnokok ligája 4. fordulója igen izgalmas párharcokkal szolgált, melyeknek összefoglalója megtalálható itt.Continue Reading
 • Kathi Béla
  A magyar erőemelés és testépítés meghatározó alakja.Continue Reading
 • Kossuthos focisiker
  November 9-én az 5-6. korcsoportos Futsal Diákolimpia városi elődöntőjén vettünk részt az iskolai csapattal. Négy mérkőzés várt ránk, melyeken példásan helytálltunk, sőt az első meccsen a Sipkayt 4:1-re, a másodikon a Westsiket 4:0-ra győztük le. A 3. meccsen kicsit fáradtan, álmosan kezdtünk, így szaladnunk kellett az eredmény után a BethlenContinue Reading
 • Märcz Tamás a Kossuthban!
  Märcz Tamás, vízilabdázó olimpiai bajnok látogatott iskolánkba, ahol sport-pályafutásáról, célokról, kitartásról, újrakezdésről, a testnevelés fontosságáról tartott előadást dísztermünkben.Continue Reading

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .