Riportot készítettünk iskolánk egyik végzős diákjával, Tóth Kristóffal. Kérdéseket tettünk fel az iskolával és a tanulással kapcsolatban.
Mit vársz a 12. évtől?
Mivel érettségi előtt állok, ezért nagyon nehéz lesz, ez természetes, de szeretném a legjobbat kihozni magamból, és a célom az, hogy megszerezzem az év végén az érettségit, és továbbtanuljak.
Hogy készülsz az érettségire? Izgulsz?
Az izgalom az megvan, már egy kicsit izgulok tőle természetesen. Készülök minden órára, a tanárok nagyon segítőkészek és ez abszolút jó nekem, mindent beleteszek abba, hogy a legjobban sikerüljön az érettségi.
Merre szeretnél továbbtanulni?
Egyelőre még csak terveim vannak, de nagyon szeretnék Nyíregyháza, Debrecen, vagy akár Budapest egyik egyetemén továbbtanulni.
Mi volt a legjobb élményed az elmúlt 3-4 évben?
Nagyon sok mindent említhetnék meg a verébtábortól kezdve a közös kirándulásokig, és még sok mindent mondhatnék, de akkor estig itt lennénk.
Szereted ezt az iskolát? Ajánlanád másoknak?
Ajánlom mindenkinek, ugyanis olyan légköre van itt Nyíregyházán, ami szerintem nem sok iskolában van meg, nagyon jó a közösség az egész iskolában, valamint itt tényleg használhatjuk a családias szót a sulira.
Hogyan élted meg az online oktatást?
Mikor először bejelentették, örültem neki, de így utólag sajnálom, hogy így alakult, mert rádöbbentem, hogy mennyi élményből maradtunk ki, és a személyiségem is változott egy kicsit. A tanulmányi eredményeim szerencsére nem.
Ezek is érdekelhetnek még:
- NMHH oklevélátadó ünnepség2026. március 13-án iskolánk két 12/C osztályos tanulója, Asztalos Réka és Kovács Dominik, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Partneriskola Program díjátadó ünnepségén elismerésben részesült.Olvasd tovább
- Így válasz okosan fakultációt középiskolábanA középiskolai fakultációk kiválasztása minden diák számára fontos döntés, hiszen ezek a tantárgyak nagyban befolyásolják a későbbi továbbtanulási lehetőségeket. Az elérhető fakultációk között általában szerepel a biológia és a matematika, míg más tárgyak például a kémia vagy a fizika nem minden esetben érhető el az évfolyamon. Előfordulhat például, hogy semOlvasd tovább
- „Gondolatok, amelyek megváltoztatják a világot” – Országos siker az angol nyelvű TED-előadás versenyen2026. április 21-én iskolánk két tehetséges diákja képviselte intézményünket a Deák Téri Evangélikus Gimnáziumban megrendezett országos angol TED-előadás versenyen, melyet az EPSZTI támogatásával hívtak életre. A TED-Talks formátum világszerte a modern retorika és az innovatív gondolkodás szimbóluma, így a versenyen való részvétel már önmagában is hatalmas kihívást és rangot jelent,Olvasd tovább
- Cserediákprogramok hazánkban és külföldönEgyre többen hallunk róla, hogy diákok hónapokra vagy akár egy teljes tanévre külföldre mennek tanulni. A cserediákprogramok nemcsak utazást jelentenek, hanem egy különleges lehetőséget is, hogy új embereket, kultúrákat és szokásokat ismerjünk meg. Tizedikesként szerintem ezek a programok hatalmas élményt nyújtanak, és komoly segítséget jelentenek a személyes fejlődésben.Olvasd tovább
- Tavasz a falubanTavasz, avagy a felkelés ideje. Nálunk különös szerepe van a jó időnek, főleg itt falun, neki áll a kedves szomszéd a garázs takarításnak és így három napig a zajos konténerbe csapódó szemét hangját hallgatjuk. Na de nem csak a világ éled fel, hanem a korombéli tinik is nekiindulnak biciklivel vagyOlvasd tovább





