Spanyolországban jártunk

2022. április 19. és 25. között, iskolánk 4 diákja, Buhály Csenge (9.c), Murnyák Virág, (9.c) Nagyváti Bence (8/11.), Huszár Medárd (8/11.) és két tanára Bányai Györgyi és Haraszti Adél, ellátogatott Spanyolországba az Erasmus program keretén belül.

A hajnali indulást követően repülőjük szerencsésen megérkezett Portugáliába, ahol egy rövid városnézésre volt lehetőségük, de folytatták útjukat Ourensebe, Spanyolország északnyugati részébe. Itt töltötték a hetet, ahol megismerkedtek horvát, lengyel, spanyol, olasz diákokkal és tanárokkal. Közösen készítettek projektmunkát, melyben a modern tanulási módszereket igénybevéve, szórakozva tanultak és ismerték meg egymás kultúráját. Filmvetítés – melyet a diákok készítettek – worshop, online tanulási módszerek tárháza színesítette a palettát. A diákok kitűnő nyelvtudásukat használva közösen elemezték az elkészített kisfilmet és a filmkészítés, vágás fontosabb ismereteit, tapasztalatait adták át egymásnak.  Nemcsak az iskola falai között dolgoztak, hanem ellátogattak gyönyörű helyekre is. Ilyen volt például a Szent Jakab zarándokút utolsó állomása, Santiago de Compostela, ahol a Szent Jakab katedrálist is megtekinthették. Az óceánparton is tettek sétát. Ezt követően a Ribeira Sacra csodálatos völgyét láthatták, majd Allariz városát fedezték fel. Az utolsó napon Madrid városába nyerhettek bepillantást.

Ezt követően hazaindultak a tartalmas és mindenki számára hatalmas élményt jelentő kirándulásról.

Ezek is érdekelhetnek még:

 • Diákévek tanárszemmel 2. – Interjú Kerekes Rita tanárnővel
  A tavalyi évben új énektanárt ismerhettünk meg, Kerekes Rita tanárnő személyében, aki nem mellesleg a Zenei Intézetben mesteroktató és a Cantemus Kórus tagja. Az óráin elhangzott elgondolkodtató beszélgetések ösztönöztek arra, hogy őt kérjem fel az interjúsorozat következő interjúalanyának, ő pedig készséggel megosztotta velünk iskolás emlékeit és a véleményét pár igazánContinue Reading
 • Spanyolországban jártunk
  2022. április 19. és 25. között, iskolánk 4 diákja, Buhály Csenge (9.c), Murnyák Virág, (9.c) Nagyváti Bence (8/11.), Huszár Medárd (8/11.) és két tanára Bányai Györgyi és Haraszti Adél, ellátogatott Spanyolországba az Erasmus program keretén belül. A hajnali indulást követően repülőjük szerencsésen megérkezett Portugáliába, ahol egy rövid városnézésre volt lehetőségük,Continue Reading
 • „Az Úr érkezése” országos ökumenikus szavalóverseny
  2022. április 8-án huszonnyolcadik alkalommal rendezte meg a Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium az egykori igazgatója, dr. Bánszki István által indított országos szavalóversenyt.Continue Reading
 • Erasmus+ találkozó Németországban
  2022. április 4-8., Plön Iskolánk hat diákja és négy tanára a „Schools joining up for Communities of Peace – Iskolák a békéért” elnevezésű Erasmus+ projekt keretében öt napot töltött el a németországi Plönben. A program 2019-ben indult, de a világjárvány miatt ez volt az első alkalom, amikor az ír, német, szlovák és magyarContinue Reading
 • Interjú Túrmezei Erzsébetről
  Nagy örömmel fogadtuk a hírt, hogy Túrmezei Erzsébet közeli rokona, a keresztlánya Nyíregyháza közelében él. Magna Mária vállalta, hogy telefonos interjút készítsünk vele, és felidézze a költőnőhöz fűződő emlékeit.Continue Reading

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .