Spanyolországban jártunk

2022. április 19. és 25. között, iskolánk 4 diákja, Buhály Csenge (9.c), Murnyák Virág, (9.c) Nagyváti Bence (8/11.), Huszár Medárd (8/11.) és két tanára Bányai Györgyi és Haraszti Adél, ellátogatott Spanyolországba az Erasmus program keretén belül.

A hajnali indulást követően repülőjük szerencsésen megérkezett Portugáliába, ahol egy rövid városnézésre volt lehetőségük, de folytatták útjukat Ourensebe, Spanyolország északnyugati részébe. Itt töltötték a hetet, ahol megismerkedtek horvát, lengyel, spanyol, olasz diákokkal és tanárokkal. Közösen készítettek projektmunkát, melyben a modern tanulási módszereket igénybevéve, szórakozva tanultak és ismerték meg egymás kultúráját. Filmvetítés – melyet a diákok készítettek – worshop, online tanulási módszerek tárháza színesítette a palettát. A diákok kitűnő nyelvtudásukat használva közösen elemezték az elkészített kisfilmet és a filmkészítés, vágás fontosabb ismereteit, tapasztalatait adták át egymásnak.  Nemcsak az iskola falai között dolgoztak, hanem ellátogattak gyönyörű helyekre is. Ilyen volt például a Szent Jakab zarándokút utolsó állomása, Santiago de Compostela, ahol a Szent Jakab katedrálist is megtekinthették. Az óceánparton is tettek sétát. Ezt követően a Ribeira Sacra csodálatos völgyét láthatták, majd Allariz városát fedezték fel. Az utolsó napon Madrid városába nyerhettek bepillantást.

Ezt követően hazaindultak a tartalmas és mindenki számára hatalmas élményt jelentő kirándulásról.

Ezek is érdekelhetnek még:

 • „Kossuthos levelezős verseny”
  Február 3-án csaknem 300 diák részvételével zajlott le a „Kossuthos levelezős verseny”, melyen a megye 7. és 8. osztályos diákjai vettek részt. Az 56 iskola diákjai 9 tantárgyból mérhették össze tudásukat, a legjobbakat oklevéllel és könyvvásárlási utalvánnyal jutalmaztuk.Continue Reading
 • Cantemus kórus
  Tehetséges diákjaink: Gulyás Zsófia (4/12.A) és Kovács Mikolt (4/11.C) a Nyíregyházi Cantemus Kórus a XIV. Cantemus Nemzetközi Kórusfesztiválhoz kapcsolódó mesterkurzus nyitányaként jótékonysági hangversenyt rendezett, melynek bevételét a Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata polgármesterének javaslata és kérése szerint a városban tanuló, tehetséges diákok számára  ajánlották fel.Continue Reading
 • Jótékonysági vásár a Kossuthban
  Iskolánk szép hagyománya, hogy az adventi időszakban jótékonysági vásárt szervez, melynek kedvezményezettjei azok a kossuthos diákok, akik nehezebb anyagi körülmények között várják az ünnepeket.Continue Reading
 • Utazás az Erasmus+-szal
  Az Erasmus+ Verschiedene Kulturen-Gemeinsame Identität program keretében hat diákból és két tanárból álló csoportunk 2022. december 4-től 10-ig Romániában, Szatmárnémetiben töltött egy hetet a Johann Ettinger Német Líceumban.Continue Reading
 • Gyertyagyújtás  Nyíregyházán
  Városunk főterén evangélikus oktatási intézményeink óvodásai és diákjai szolgáltak a hagyományos ádventi gyertyagyújtás első alkalmán. A Túróczy Zoltán Evangélikus Óvoda és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, valamint a Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium képviseletében közel 60 diák készült, hogy az ádventi időszak kezdetén Isten szeretetének üzenetét hirdesse.Continue Reading

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .