Spanyolországban jártunk

2022. április 19. és 25. között, iskolánk 4 diákja, Buhály Csenge (9.c), Murnyák Virág, (9.c) Nagyváti Bence (8/11.), Huszár Medárd (8/11.) és két tanára Bányai Györgyi és Haraszti Adél, ellátogatott Spanyolországba az Erasmus program keretén belül.

A hajnali indulást követően repülőjük szerencsésen megérkezett Portugáliába, ahol egy rövid városnézésre volt lehetőségük, de folytatták útjukat Ourensebe, Spanyolország északnyugati részébe. Itt töltötték a hetet, ahol megismerkedtek horvát, lengyel, spanyol, olasz diákokkal és tanárokkal. Közösen készítettek projektmunkát, melyben a modern tanulási módszereket igénybevéve, szórakozva tanultak és ismerték meg egymás kultúráját. Filmvetítés – melyet a diákok készítettek – worshop, online tanulási módszerek tárháza színesítette a palettát. A diákok kitűnő nyelvtudásukat használva közösen elemezték az elkészített kisfilmet és a filmkészítés, vágás fontosabb ismereteit, tapasztalatait adták át egymásnak.  Nemcsak az iskola falai között dolgoztak, hanem ellátogattak gyönyörű helyekre is. Ilyen volt például a Szent Jakab zarándokút utolsó állomása, Santiago de Compostela, ahol a Szent Jakab katedrálist is megtekinthették. Az óceánparton is tettek sétát. Ezt követően a Ribeira Sacra csodálatos völgyét láthatták, majd Allariz városát fedezték fel. Az utolsó napon Madrid városába nyerhettek bepillantást.

Ezt követően hazaindultak a tartalmas és mindenki számára hatalmas élményt jelentő kirándulásról.

Ezek is érdekelhetnek még:

 • Mindig úton vagyunk!
  Mindig úton vagyunk! A Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda fiataljaiként, többek között kossuthos diákokként képviseltük január 22. és 28. között Rzeszów városában Nyíregyházát. A Nemzetközi Projektek Szövetsége („INPRO”) szervezte ezt az Erasmus+ programot, ahol a közel 30 résztvevős csapattal kommunikációnk fejlesztésévelfoglalkoztunk a hét folyamán.Continue Reading
 • Továbbjutott a Kossuthos e-sport csapat a döntőbe
  Február 9-10. között megrendezésre a került a nyíregyházi gimnáziumok közötti League of Legends e-sport verseny előválogatója. A mérkőzés a Leonardo Média Akadémia Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskolában került megrendezésre a Zero2Hero e-sport akadémia szervezésében. Az előválogatón öt iskola vett részt.Continue Reading
 • Domokos Kristófot kérdeztük a Neumann-kupáról
  „Most értékesebb a bölcsesség az igazsággyöngynél, és nem fogható hozzá semmiféle drágaság” 2022. 10. 19-én megrendezésre került a Neumann János Informatikai Kupa, amelyről Domokos Kristóf adott nekünk interjút.Continue Reading
 • „Kossuthos levelezős verseny”
  Újabb sikeres verseny-évet zárt a „Kossuthos levelezős verseny”, ami 25 évvel ezelőtt indult útjára. Az első évben magyar nyelv és irodalomból küldtünk ki feladatlapokat a nyíregyházi általános iskolákba, melyeket kijavítva továbbítottunk a versenyzőknek. Az évek során egyre több tantárggyal szólítottuk meg a fiatalokat, illetve a megye általános iskoláiba is elküldtükContinue Reading
 • Cantemus kórus
  Tehetséges diákjaink: Gulyás Zsófia (4/12.A) és Kovács Mikolt (4/11.C) a Nyíregyházi Cantemus Kórus a XIV. Cantemus Nemzetközi Kórusfesztiválhoz kapcsolódó mesterkurzus nyitányaként jótékonysági hangversenyt rendezett, melynek bevételét a Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata polgármesterének javaslata és kérése szerint a városban tanuló, tehetséges diákok számára  ajánlották fel.Continue Reading

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .