„Az Úr érkezése” országos ökumenikus szavalóverseny

Huszonnyolc  év, több mint negyed század telt el azóta, hogy iskolánk napokban elhunyt egykori igazgatója, dr. Bánszki István útjára indította „Az Úr érkezése” országos ökumenikus szavalóversenyt, melyet egy alkalommal örömünnepnek nevezett. Valóban örömünnepre gyűlünk ilyenkor össze, hiszen idén is a magyar költészet napjához közeli időpontban találkoztunk, hogy így is tisztelegjünk halhatatlan költőink előtt.

Tavaly az egészségügyi helyzet megakadályozta, hogy megrendezzük a versenyt, idén azonban úgy gondoltuk, nem hagyjuk, hogy megszakadjon iskolánk szép hagyománya. Online versmondóversenyre készültünk, melyre videófelvételekkel lehetett jelentkezni.

Két verssel készültek a megmérettetésre a diákok:

Jánosy István, evangélikus költőtől választottak egy költeményt az indulók, illetve egy protestáns költő versét hallhattuk tőlük.

A zsűritagok meghallgatták a verseket, majd egyeztették álláspontjukat és meghozták a döntést.

Közönségszavazásra is volt lehetőség, hagyományosan iskolánk diákjai és tanárai szavaztak a gimnázium honlapján (természetesen a mi versenyzőinkre nem lehetett szavazni).

Az eredmények a következők:

I. helyezettAntalicz ZalánKossuth Lajos Evangélikus Óvoda, Általános Iskola,Gimnázium és Pedagógiai Szakgimnázium, Miskolc
II. helyezettHerczku MátéNyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium,
III. helyezettKecskeméti LillaSztehlo Gábor Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
KülöndíjMartin PéterKiskőrösi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium
KözönségdíjHornyák LiliNyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium

Nagy tiszteletünk az induló iskoláknak, versenyzőknek és felkészítő tanároknak, akik akkor, amikor az egész világ online lett körülöttünk, nem vesztették el motivációjukat a versmondáshoz, a megmérettetéshez és online videókat készítettek.

Gratulálunk minden versenyzőnek!

Ezek is érdekelhetnek még:

 • Spanyolországban jártunk
  2022. április 19. és 25. között, iskolánk 4 diákja, Buhály Csenge (9.c), Murnyák Virág, (9.c) Nagyváti Bence (8/11.), Huszár Medárd (8/11.) és két tanára Bányai Györgyi és Haraszti Adél, ellátogatott Spanyolországba az Erasmus program keretén belül.Olvasd tovább
 • „Az Úr érkezése” országos ökumenikus szavalóverseny
  2022. április 8-án huszonnyolcadik alkalommal rendezte meg a Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium az egykori igazgatója, dr. Bánszki István által indított országos szavalóversenyt.Olvasd tovább
 • Erasmus+ találkozó Németországban
  2022. április 4-8., Plön Iskolánk hat diákja és négy tanára a „Schools joining up for Communities of Peace – Iskolák a békéért” elnevezésű Erasmus+ projekt keretében öt napot töltött el a németországi Plönben. A program 2019-ben indult, de a világjárvány miatt ez volt az első alkalom, amikor az ír, német, szlovák és magyarOlvasd tovább
 • Interjú Túrmezei Erzsébetről
  Nagy örömmel fogadtuk a hírt, hogy Túrmezei Erzsébet közeli rokona, a keresztlánya Nyíregyháza közelében él. Magna Mária vállalta, hogy telefonos interjút készítsünk vele, és felidézze a költőnőhöz fűződő emlékeit.Olvasd tovább
 • Diákévek tanárszemmel – Interjú Somoskői Dénessel
  Szüleinktől, nagyszüleinktől sokat hallhatjuk, hogy milyen is volt az iskola az ő gyerekkorukban. Van, aki úgy véli, a mostani nehezebb, van, aki azt vallja, hogy könnyebb. Valós összehasonlítást viszont nem tudnak adni a mai és akkori iskolarendszerről, hiszen ők csak külsősként szemlélhetik a mostanit. De hogyan is látják ezt aOlvasd tovább

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .