„Az Úr érkezése” országos ökumenikus szavalóverseny

Huszonnyolc  év, több mint negyed század telt el azóta, hogy iskolánk napokban elhunyt egykori igazgatója, dr. Bánszki István útjára indította „Az Úr érkezése” országos ökumenikus szavalóversenyt, melyet egy alkalommal örömünnepnek nevezett. Valóban örömünnepre gyűlünk ilyenkor össze, hiszen idén is a magyar költészet napjához közeli időpontban találkoztunk, hogy így is tisztelegjünk halhatatlan költőink előtt.

Tavaly az egészségügyi helyzet megakadályozta, hogy megrendezzük a versenyt, idén azonban úgy gondoltuk, nem hagyjuk, hogy megszakadjon iskolánk szép hagyománya. Online versmondóversenyre készültünk, melyre videófelvételekkel lehetett jelentkezni.

Két verssel készültek a megmérettetésre a diákok:

Jánosy István, evangélikus költőtől választottak egy költeményt az indulók, illetve egy protestáns költő versét hallhattuk tőlük.

A zsűritagok meghallgatták a verseket, majd egyeztették álláspontjukat és meghozták a döntést.

Közönségszavazásra is volt lehetőség, hagyományosan iskolánk diákjai és tanárai szavaztak a gimnázium honlapján (természetesen a mi versenyzőinkre nem lehetett szavazni).

Az eredmények a következők:

I. helyezettAntalicz ZalánKossuth Lajos Evangélikus Óvoda, Általános Iskola,Gimnázium és Pedagógiai Szakgimnázium, Miskolc
II. helyezettHerczku MátéNyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium,
III. helyezettKecskeméti LillaSztehlo Gábor Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
KülöndíjMartin PéterKiskőrösi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium
KözönségdíjHornyák LiliNyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium

Nagy tiszteletünk az induló iskoláknak, versenyzőknek és felkészítő tanároknak, akik akkor, amikor az egész világ online lett körülöttünk, nem vesztették el motivációjukat a versmondáshoz, a megmérettetéshez és online videókat készítettek.

Gratulálunk minden versenyzőnek!

Ezek is érdekelhetnek még:

 • Mit mondana Harry Potter pszichológusa? – Interjú az iskolapszichológussal
  Megfordult már a fejedben, hogy milyen diagnózist állapítana meg Harry Potter pszichológusa? Milyen rejtett utalásokat tartalmaz a könyvsorozat? Most kiderül! Iskolapszichológusunk, Nagy-Kasza Tícia, valamint Balázs Fanni egészségpszichológus segítségével megvizsgáltuk az ifjú varázsló történetét pszichológiai szempontból.Olvasd tovább
 • Önkéntes munka Iserlohn városában
  A nyár folyamán Nyíregyháza testvérvárosában, Iserlohn városában önkénteskedtünk, hogy megerősítsük az ifjúsági kapcsolatot a két település között. Az evangélikus tábor programjai A Gyűrűk ura története alapján kerültek megalkotásra, ahol négyen vettünk részt, mint magyar delegáció.Olvasd tovább
 • 30 Éve újra
  A Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnáziumot 1806-ban alapították. Ebben a tanévben ünnepeljük, hogy 30 évvel ezelőtt újra a Magyarországi Evangélikus Egyház fenntartásába került iskolánk. Ebből az alkalomból kérdeztük jelenkori és régi diákjainkat az alma máter múltjáról, jelenéről.Olvasd tovább
 • Mindig úton vagyunk!
  Mindig úton vagyunk! A Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda fiataljaiként, többek között kossuthos diákokként képviseltük január 22. és 28. között Rzeszów városában Nyíregyházát. A Nemzetközi Projektek Szövetsége („INPRO”) szervezte ezt az Erasmus+ programot, ahol a közel 30 résztvevős csapattal kommunikációnk fejlesztésévelfoglalkoztunk a hét folyamán.Olvasd tovább
 • Továbbjutott a Kossuthos e-sport csapat a döntőbe
  Február 9-10. között megrendezésre a került a nyíregyházi gimnáziumok közötti League of Legends e-sport verseny előválogatója. A mérkőzés a Leonardo Média Akadémia Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskolában került megrendezésre a Zero2Hero e-sport akadémia szervezésében. Az előválogatón öt iskola vett részt.Olvasd tovább

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .