„Az Úr érkezése” országos ökumenikus szavalóverseny

Huszonnyolc  év, több mint negyed század telt el azóta, hogy iskolánk napokban elhunyt egykori igazgatója, dr. Bánszki István útjára indította „Az Úr érkezése” országos ökumenikus szavalóversenyt, melyet egy alkalommal örömünnepnek nevezett. Valóban örömünnepre gyűlünk ilyenkor össze, hiszen idén is a magyar költészet napjához közeli időpontban találkoztunk, hogy így is tisztelegjünk halhatatlan költőink előtt.

Tavaly az egészségügyi helyzet megakadályozta, hogy megrendezzük a versenyt, idén azonban úgy gondoltuk, nem hagyjuk, hogy megszakadjon iskolánk szép hagyománya. Online versmondóversenyre készültünk, melyre videófelvételekkel lehetett jelentkezni.

Két verssel készültek a megmérettetésre a diákok:

Jánosy István, evangélikus költőtől választottak egy költeményt az indulók, illetve egy protestáns költő versét hallhattuk tőlük.

A zsűritagok meghallgatták a verseket, majd egyeztették álláspontjukat és meghozták a döntést.

Közönségszavazásra is volt lehetőség, hagyományosan iskolánk diákjai és tanárai szavaztak a gimnázium honlapján (természetesen a mi versenyzőinkre nem lehetett szavazni).

Az eredmények a következők:

I. helyezettAntalicz ZalánKossuth Lajos Evangélikus Óvoda, Általános Iskola,Gimnázium és Pedagógiai Szakgimnázium, Miskolc
II. helyezettHerczku MátéNyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium,
III. helyezettKecskeméti LillaSztehlo Gábor Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
KülöndíjMartin PéterKiskőrösi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium
KözönségdíjHornyák LiliNyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium

Nagy tiszteletünk az induló iskoláknak, versenyzőknek és felkészítő tanároknak, akik akkor, amikor az egész világ online lett körülöttünk, nem vesztették el motivációjukat a versmondáshoz, a megmérettetéshez és online videókat készítettek.

Gratulálunk minden versenyzőnek!

Ezek is érdekelhetnek még:

  • NMHH oklevélátadó ünnepség
    2026. március 13-án iskolánk két 12/C osztályos tanulója, Asztalos Réka és Kovács Dominik, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Partneriskola Program díjátadó ünnepségén elismerésben részesült.Olvasd tovább
  • Így válasz okosan fakultációt középiskolában
    A középiskolai fakultációk kiválasztása minden diák számára fontos döntés, hiszen ezek a tantárgyak nagyban befolyásolják a későbbi továbbtanulási lehetőségeket. Az elérhető fakultációk között általában szerepel a biológia és a matematika, míg más tárgyak  például a kémia vagy a fizika  nem minden esetben érhető el az évfolyamon. Előfordulhat például, hogy semOlvasd tovább
  • „Gondolatok, amelyek megváltoztatják a világot” – Országos siker az angol nyelvű TED-előadás versenyen
    2026. április 21-én iskolánk két tehetséges diákja képviselte intézményünket a Deák Téri Evangélikus Gimnáziumban megrendezett országos angol TED-előadás versenyen, melyet az EPSZTI támogatásával hívtak életre. A TED-Talks formátum világszerte a modern retorika és az innovatív gondolkodás szimbóluma, így a versenyen való részvétel már önmagában is hatalmas kihívást és rangot jelent,Olvasd tovább
  • Cserediákprogramok hazánkban és külföldön
    Egyre többen hallunk róla, hogy diákok hónapokra vagy akár egy teljes tanévre külföldre mennek tanulni. A cserediákprogramok nemcsak utazást jelentenek, hanem egy különleges lehetőséget is, hogy új embereket, kultúrákat és szokásokat ismerjünk meg. Tizedikesként szerintem ezek a programok hatalmas élményt nyújtanak, és komoly segítséget jelentenek a személyes fejlődésben.Olvasd tovább
  • Tavasz a faluban
    Tavasz, avagy a felkelés ideje. Nálunk különös szerepe van a jó időnek, főleg itt falun, neki áll a kedves szomszéd a garázs takarításnak és így három napig a zajos konténerbe csapódó szemét hangját hallgatjuk. Na de nem csak a világ éled fel, hanem a korombéli tinik is nekiindulnak biciklivel vagyOlvasd tovább

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.