Nem biztos, hogy mindenki belegondol abba, hogy a zenének, a zenetanulásnak, az éneknek milyen nagy hatása van az emberek életére.
Az ember már akkor találkozik a zenével, amikor még meg sem született. Az édesanya, mikor hallgatja a zenét, azt a baba is hallgatja. Sokan lehet, hogy nem gondolnák, de rengeteget számít, hogy milyen zenét hallgat az anya és a gyermeke.

A baba már a 20. héttől hallja a hangokat, azt, hogy mi történik odakint. Meghallja a szülei beszédét, berögződik neki, és innentől kezdve a létező összes hang közül felismeri az övékét. Az ő hangjuk a legmegnyugtatóbb a számára.
Édesanyám mesélte, hogy amikor kisebb voltam, az autóban utaztunk, de nekem valami nagyon nem tetszett, ezért bekapcsolta ugyanazt a zenét, amit olyan sokszor hallgatott, amikor még pocaklakó voltam. És ezek után, mikor meghallottam az ismerős dallamokat, nem sírtam tovább, megnyugodtam.
Minden nap énekeltünk
Az óvodában találkoztam a híres „Katica Csörgővel”. Az óvó nénivel minden nap énekeltünk, és mérhetetlen nagy boldogság töltött el, amikor a saját kezemben foghattam a csörgőt, és kísértem vele a többiek énekét.
Az első osztályt a Kodály Zoltán Általános Iskolában kezdtem. A lelkesedésem nem hagyott alább, egyre jobban elmélyedtem a zenetanulás rejtelmeiben. Természetesen az énektanárnő volt a kedvencem. Második osztályban megjelent egy tanár néni egy hegedűvel. Nagyon megtetszett a hangszer, és a tanárnő is nagyon kedvesnek tűnt. Hazamentem, és bejelentettem, hogy én hegedülni szeretnék. Nagyon boldog voltam, amikor először foghattam a kezemben az első hegedűmet. Amikor először meghúztam a vonót a hangszer húrjain, tényleg majd kicsattantam az örömtől.
Lehet, hogy az ember nem mindig marad ugyanolyan lelkes, de a zene mindig is fontos marad. Sose hagytam abba a zenélést. Mindig jó érzés hangokat kicsalni a hangszerből, és tudni, hogy ezzel Istent is dicsérem. Emellett különleges kapcsolatot alakíthatok ki azokkal, akikkel zenélek, vagy éneklek. Ha szomorú vagyok, rossz kedvem van, előveszek egy hangszert, játszom rajta, és ez megnyugtat.
„A zene hatása olyan emberformáló erő, amely kihat az egész személyiségre. Az értékes zene fogékonnyá teszi az embert a szép befogadására, formálja ízlését és emberi magatartását.”
(Kodály Zoltán)
Ezek is érdekelhetnek még:
- Subnautica, a forradalmi játékok egyikeA Subnauticát az Unknown Worlds Entertainment fejlesztette és adta ki early access-ben (korai hozzáférésben) 2014 decemberében. A fejlesztők azt nyilatkozták hogy a minecraft inspirálta. Miután kiadták egy másik játékukat a Netural Selection 2-t, fel akarták dobni a céget egy másik fajta játékkal. A fejlesztői csapat egy olyan játékot akart csinálni,Olvasd tovább
- A magyar néptánc szépségeMiért jó a néptánc? Van-e értelme még a mai világban viseletbe öltözni és régi zenékre táncolni? Ha ilyen vagy hasonló kérdések vannak a fejedben jó helyen jársz…Olvasd tovább
- A Louis VuittonA Louis Vuitton, a világ egyik vezető nemzetközi divatháza, amelyet 1854-ben alapított Louis Vuitton Párizsban. Az LV monogramja a legtöbb termékén megtalálható, a luxustáskáktól és bőráruktól kezdve a készenléti ruházaton, cipőkön, parfümökön, órákon, ékszereken, kiegészítőkön, napszemüvegeken és könyveken át.Olvasd tovább
- Klasszikus zenéről kicsit másképp…Ebben a cikkben, egy, a hétköznapokban nem túl gyakran boncolt témát, a klasszikus zenét fogom bemutatni. A riport elkészítésében közreműködött Fekete Katalin magánének tanárnő, aki a Vikár Sándor Zeneiskola és Alapfokú Művészeti Iskola egyik zenetanára. A célom, hogy szemléltetni tudjam a mesterséges intelligencia jártasságát ezen a területen.Olvasd tovább
- A Rock ’N’ Roll és a komolyzene dobosaSzerencsés helyzetben vagyok, mert kellemes időt tölthettem egy számomra nagyon fontos emberrel, Kiss Endivel a Hooligans dobosával, aki annak ellenére, hogy nagyon elfoglalt mégis szánt rám időt. Amiért nagyon hálás vagyok. A szerencsi Hooligánok tökéletes példája annak, hogy kemény munkával és sok kitartással, az ember eléri a célját és hiábaOlvasd tovább