Önkéntes munka Iserlohn városában

A nyár folyamán Nyíregyháza testvérvárosában, Iserlohn városában önkénteskedtünk, hogy megerősítsük az ifjúsági kapcsolatot a két település között. Az evangélikus tábor programjai A Gyűrűk ura története alapján kerültek megalkotásra, ahol négyen vettünk részt, mint magyar delegáció.

Hogy is kerültünk Iserlohn-ba?

Korábban Iserlohn-ból érkeztek hozzánk fiatalok, ahol bemutatták a városukat, megismerkedtünk egymással és most ők hívtak minket egy nyári táborba. Nem sok információt kaptunk a táborról, annyit tudtunk, hogy a táborban gyerekekre kell majd vigyáznunk és sátorozni fogunk.

A tábori napjaink

Repülővel utaztunk július 2-án Dortmund városába, ahol a tábor vezetője, Christopher várt minket. Onnan egyenesen a táborhoz vitt minket, ami Altena és Iserlohn között az erdőben volt. Mikor megérkeztünk még csak egy-két sátor állt. Akkor derült ki, hogy a mi feladatunk felépíteni az egész tábort az önkéntesekkel együtt. Hat napon át tökéletesítettük a tábort, hogy a táborozók egy csodálatos helyszínre érkezzenek. Viszont a napok folyamán lehetőség adódott a pihenésre is, amikor a többi önkéntessel együtt különböző programokon vettünk részt, például falmászás, városnézés.

Milyen is volt a tábor?

A tábor folyamán négy „családba” osztottak be minket, mindegyik magyar résztvevőt külön-külön. Az ifjúsági tábor hivatalosan július 7-én kezdődött egy közös két napos gyalogtúrával. Az első napon 9-10 km-t tettünk meg, majd egy lovardához érkeztünk, ahol három csapat a szabad ég alatt és egy csapat a lovarda padlásán aludt. A következő nap egy 12 km-es útszakaszt tettünk meg a táborig, ahol a megérdemelt pihenés előtt még egy kis színpadi előadást kellett meghallgatnunk németül, viszont sajnos senki nem fordított nekünk. A tábor során rengeteg érdekes program volt, mindig éjszakába nyúló volt az összes játék. A kedvenc programom az éjszakai kincskeresés volt, amikor az erdőben egy fogócska-bújócska szabályaihoz hasonlóan kellett a kincseket összegyűjteni.

A tábori bakik

A sok készülődés ellenére is rengeteg bakival szembesült a szervezői csapat. Például a zuhanyzót két napig nem tudták összeszerelni, illetve a zuhanyzó csapja állandóan lepattant és olyankor nem lehetett elzárni a folyó vizet. A tábor alatt szinte minden nap zuhogott az eső, emiatt több sátor is beázott. A vihar elfújta még a mosakodó sátrat is az egyik fára.

Viszont a rengeteg kihívás, fáradozás ellenére számomra az egyik legjobb nyári élménnyé vált a táborban töltött két hét. Új barátokra is szert tehettünk, akikkel alig várjuk a mihamarabbi találkozást.

Ezek is érdekelhetnek még:

 • Önkéntes munka Iserlohn városában
  A nyár folyamán Nyíregyháza testvérvárosában, Iserlohn városában önkénteskedtünk, hogy megerősítsük az ifjúsági kapcsolatot a két település között. Az evangélikus tábor programjai A Gyűrűk ura története alapján kerültek megalkotásra, ahol négyen vettünk részt, mint magyar delegáció. Hogy is kerültünk Iserlohn-ba? Korábban Iserlohn-ból érkeztek hozzánk fiatalok, ahol bemutatták a városukat, megismerkedtünk egymássalOlvasd tovább
 • 30 Éve újra
  A Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnáziumot 1806-ban alapították. Ebben a tanévben ünnepeljük, hogy 30 évvel ezelőtt újra a Magyarországi Evangélikus Egyház fenntartásába került iskolánk. Ebből az alkalomból kérdeztük jelenkori és régi diákjainkat az alma máter múltjáról, jelenéről.Olvasd tovább
 • Mindig úton vagyunk!
  Mindig úton vagyunk! A Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda fiataljaiként, többek között kossuthos diákokként képviseltük január 22. és 28. között Rzeszów városában Nyíregyházát. A Nemzetközi Projektek Szövetsége („INPRO”) szervezte ezt az Erasmus+ programot, ahol a közel 30 résztvevős csapattal kommunikációnk fejlesztésévelfoglalkoztunk a hét folyamán.Olvasd tovább
 • Továbbjutott a Kossuthos e-sport csapat a döntőbe
  Február 9-10. között megrendezésre a került a nyíregyházi gimnáziumok közötti League of Legends e-sport verseny előválogatója. A mérkőzés a Leonardo Média Akadémia Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskolában került megrendezésre a Zero2Hero e-sport akadémia szervezésében. Az előválogatón öt iskola vett részt.Olvasd tovább
 • Domokos Kristófot kérdeztük a Neumann-kupáról
  „Most értékesebb a bölcsesség az igazsággyöngynél, és nem fogható hozzá semmiféle drágaság” 2022. 10. 19-én megrendezésre került a Neumann János Informatikai Kupa, amelyről Domokos Kristóf adott nekünk interjút.Olvasd tovább

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .