Domokos Kristófot kérdeztük a Neumann-kupáról

„Most értékesebb a bölcsesség az igazsággyöngynél, és nem fogható hozzá semmiféle drágaság”

2022. 10. 19-én megrendezésre került a Neumann János Informatikai Kupa, amelyről Domokos Kristóf adott nekünk interjút.

Mikor került megrendezésre ez a verseny?

Két nappal ezelőtt került megrendezésre, 19-én, Budapesten, az Evangélikus Pedagógiai Intézetben.

Kikkel voltál egy csapatban?

A csapattársaim Huszár Medárd és Nagyváti Bence voltak.

Hogyan készültetek fel a versenyre?

Egy komolyabb felkeszülés után felosztottuk, hogy ki mit fog átnézni a versenyre, mert eléggé sok anyagot kellett átnéznünk rövid idő alatt, de szerencsére működött a csapatmunka, és a felkészítő tanárunk is nagyon sokat segített.

Hogy érezted magad?

Nagyon jól éreztem magam. A verseny után a Pázmány Egyetemen hallgattunk meg egy előadást, aminek a témája a mesterséges intelligencia volt, melyet érdeklődve követtünk végig. Egész nap interaktív versenyeken vehettünk részt, és ebédet is kaptunk. Nagyon jól éreztük magunkat, és ezt a csapattársaim nevében is elmondhatom.

Ezek is érdekelhetnek még:

 • 30 Éve újra
  A Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnáziumot 1806-ban alapították. Ebben a tanévben ünnepeljük, hogy 30 évvel ezelőtt újra a Magyarországi Evangélikus Egyház fenntartásába került iskolánk. Ebből az alkalomból kérdeztük jelenkori és régi diákjainkat az alma máter múltjáról, jelenéről.Continue Reading
 • Mindig úton vagyunk!
  Mindig úton vagyunk! A Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda fiataljaiként, többek között kossuthos diákokként képviseltük január 22. és 28. között Rzeszów városában Nyíregyházát. A Nemzetközi Projektek Szövetsége („INPRO”) szervezte ezt az Erasmus+ programot, ahol a közel 30 résztvevős csapattal kommunikációnk fejlesztésévelfoglalkoztunk a hét folyamán.Continue Reading
 • Továbbjutott a Kossuthos e-sport csapat a döntőbe
  Február 9-10. között megrendezésre a került a nyíregyházi gimnáziumok közötti League of Legends e-sport verseny előválogatója. A mérkőzés a Leonardo Média Akadémia Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskolában került megrendezésre a Zero2Hero e-sport akadémia szervezésében. Az előválogatón öt iskola vett részt.Continue Reading
 • Domokos Kristófot kérdeztük a Neumann-kupáról
  „Most értékesebb a bölcsesség az igazsággyöngynél, és nem fogható hozzá semmiféle drágaság” 2022. 10. 19-én megrendezésre került a Neumann János Informatikai Kupa, amelyről Domokos Kristóf adott nekünk interjút. Mikor került megrendezésre ez a verseny? Két nappal ezelőtt került megrendezésre, 19-én, Budapesten, az Evangélikus Pedagógiai Intézetben. Kikkel voltál egy csapatban? A … BővebbenContinue Reading
 • „Kossuthos levelezős verseny”
  Újabb sikeres verseny-évet zárt a „Kossuthos levelezős verseny”, ami 25 évvel ezelőtt indult útjára. Az első évben magyar nyelv és irodalomból küldtünk ki feladatlapokat a nyíregyházi általános iskolákba, melyeket kijavítva továbbítottunk a versenyzőknek. Az évek során egyre több tantárggyal szólítottuk meg a fiatalokat, illetve a megye általános iskoláiba is elküldtük … BővebbenContinue Reading

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .