A XIX. század

A Bridgerton krónikája egy amerikai televíziós sorozat, amely 2020. december 25-én jelent meg a Netflixen. A Shonda Rhimes által gyártott sorozat az angol régensség idején, a magas londoni társadalomban játszódik .

A sorozat a XIX. században játszódik . A történet két családra, a Bridgertonokra és a Featheringtonokra koncentrál. A Bridgerton család tagjai a vikomtessz özvegy, Bridgerton (Violet), a négy fia, (Anthony, Benedict, Colin és Gregory) és a négy lánya (Daphne, Eloise, Francesca és Jácint). A Featherington családot Lady Portia Featherington, férje Archibald Featherington és három lányuk (Philippa, Prudence és Penelope) valamint távoli unokatestvérük (Marina Thompson) alkotják.

Sokan erőltetettnek, rossznak, giccsesnek, túl romantikusnak gondolják a sorozatot, mindenkinek más a véleménye róla. Persze vannak olyan emberek, akiknek nagyon tetszik, inspirálja őket és elégedettek vele. A ruházat csodálatos a sorozatban, a díszek és a bálok pedig egyszerűen elképesztőek.

Évadok

A sorozat két évadból áll. Az első évad Daphne Bridgerton, egy hatalmas dinasztia legidősebb lányának történetét követi. Charlotte királynő kegyeit nagyon gyorsan megszerzi, és találkozik Simon Bassettel, Hastings hercegével. A második évadban ezúttal a család legidősebbjére, Anthony Bridgertonra, a vikomtra összpontosítanak , aki elhatározta, hogy letelepszik és megnősül.

Műfaja, stílusa

Történelmi dráma, romantikus sorozat, ami a londoni magas társadalom korabeli stílusát mutatja be.  A bálok miatt sok a feszültség, gyakoriak a szerelmi csalódások, a dulakodások a két család között, a sorozatban ez mind felbukkan.

Kedvenc szereplőm

Nekem igazán tetszett Daphne stílusa és megjelenése a Bridgertonban. Egy igen bátor és szenvedélyes lány, viszont elég törékeny. Sok mindent nem tudott az életről, de nem félemlítette meg semmi. Mindvégig meg akarta találni az igaz szerelmet, a végére sikerült is neki. Inspiráló személyiség véleményem szerint.

Saját véleményem

Nem gondoltam volna, hogy az ilyen típusú sorozat tetszeni fog, de eléggé megfogott. A története, a cselekményszálai nagyon izgalmasak. Nagyon jól visszaadja a XIX. század hangulatát. A vonzalom, a feszültség, modern dalok feldolgozásai jellemzik.

Ezek is érdekelhetnek még:

  • Ungvári Miklós olimpikon látogatott iskolánkba
    Ungvári Mikit 2018-ban, Cegléden ismertem meg a város sportmúzeumában. Rögtön lecsaptam rá, vagy ő én rám. Nézőpont kérdése. Beszédbe elegyedtünk, telefonszámot cseréltünk és vártunk egy kínálkozó alkalomra, hogy együtt csináljunk valami maradandót. Ennek most jött el az ideje. Egészen pontosan 2024. november 15-én a nyíregyházi Kossuth gimiben.Olvasd tovább
  • 31. DUE Országos Ifjúsági Sajtófesztivál
    A DUE Médiahálózat 31. alkalommal rendezte meg az éves Országos Ifjúsági Sajtófesztivált, amely immár kétnapos eseményként került megrendezésre. Idén 2000 diák vett részt a rendezvényen.Olvasd tovább
  • Kovács Richárd olimpikon volt a vendégünk
    Épphogy elkezdtük a tanévet, máris jöttek a sportos projektek. Futottunk a SzakMa Fest-en, ötvenegynéhány gyerekkel indultunk az atlétika diákolimpia ügyességi csapatbajnokságán, és végül, de korántsem utolsó sorban Kovács Ricsit láttuk vendégül.Olvasd tovább
  • Dűne: Második rész – vélemény
    Magyarországon is megjelent 2024. március 14-én a Dűne: Második rész. Beteljesítette az elvárásokat? Frank Herbert 1965-ös Dűne című regénye adaptációjából készült filmsorozat. Az Érkezés és a Szárnyas fejvadász alkotója rendezte ezt a mesterművet is, Denis Villeneuve. Filmzenéje készítésében fantasztikus munkát végzett Hans Zimmer.Olvasd tovább
  • A 2024-es FIDE elődöntő
    Aki esetleg követi a legfrissebb sakk híreket, az valószínűleg már tudomást szerezhetett a minden évben meghirdetett FIDE sakk elődöntőröl. De mit is takar a bajnokság?Olvasd tovább

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .