A UFC avagy az MMA térhódítása

Mi az az MMA? A Mixed Martial Arts egy modern, kevert harcművészeti stílus. Napjainkban egyre többet hallani erről a sportágról, de kevesen ismerik.

Tudod, hogy mi köze van az UFC-nek vagy éppen a Bellatornak az MMA-hoz? Ismerősen cseng a magyar Borics Ádám neve? Nem? Nem gond, ebben a cikkben igyekszem kicsit jobban bemutatni ezt a sportágat.

Kevert harcművészet, azaz MMA

Az MMA egy mozaikszó, magyarul kevert harcművészetet jelent. A neve onnan ered, hogy az álló- és a földharc ötvözéséből jött létre. Eleinte különböző küzdősportot űző emberek csaptak össze, ekkor még kevés szabály volt, ám egyre több sportoló kezdte a különböző ágazatok technikáit alkalmazni a küzdelmek során, ennek következtében a szabályok is bővítésre kerültek.

A versenyzők az ökölvívókesztyűtől kisebb kesztyűben küzdenek. A küzdelmek az ún. oktagonban zajlanak, azaz egy nyolcszögletű ketrecben. A meccsek alatt a két sportoló mellet a főbíró van bent a ketrecben. A harcosok kilenc különböző súlycsoportban mutatkozhatnak be. A mérkőzések háromszor ötperces időtartamúak, a bajnoki meccsek öt ötperces menetből állnak.

A világ legnagyobb MMA szervezetei

A világ legnagyobb és legismertebb MMA szervezete az UFC, az Ultimate Fighting Championship. Itt a világ legjobb harcosai küzdenek meg a bajnoki övért, és a vele járó ismertségért. A televízióban több tízezrek, míg a helyszínen több ezrek nézik az UFC-gálákat. A világ második legnagyobb szervezete –szorosan az UFC után – a szintén amerikai Bellator. 2018-ban a Bellator hazánkba látogatott, és egy magyar fiú is ketrecbe lépett.

Heves megyéből Floridáig, vagy inkább a thai boxtól az MMA-ig?

Borics Ádám Magyarország legmagasabban jegyzett MMA sportolója. Egerben kezdte középiskolás korában a thai boxot. Bankárnak készült, de hamar felismerte, hogy neki a sporttal kell foglalkoznia. A Thai-box után kempozni kezdett.

2016-ban egy profi MMA táborba hívták, ahol az edzők felfigyeltek az alázatos és kitartó fiúra. Kérték, hogy maradjon – itt kezdődött a magyar fiú sportkarrierje. Jelenleg 1 vereség és 16 győzelem a mérlege, ezzel jó úton halad a bajnoki cím felé. Az ő példája is jól mutatja, hogy alázatos és kitartó munkával bármit el lehet érni, hiszen a lehetetlen nem létezik.

Ide kattintva még több sporttal kapcsolatos cikket olvashatsz.

Orosz Vanda 4/11 C.

Ezek is érdekelhetnek még:

  • A 2024-es FIDE elődöntő
    Aki esetleg követi a legfrissebb sakk híreket, az valószínűleg már tudomást szerezhetett a minden évben meghirdetett FIDE sakk elődöntőröl. De mit is takar a bajnokság?Olvasd tovább
  • NBA All Star: a legjobbak pályája
    Az NBA 1951 óta eddig összesen 72-szer rendezte meg az All Star gálát. Ezen a meccsen nem a győzelem számít igazán, hanem sokkal inkább az, hogy ki lesz az MVP. A gálán minden évben születnek hihetetlen megmozdulások és rekordok, idén az eddigi legnagyobb pontszámú mérkőzést játszották, majdnem 400 pont születettOlvasd tovább
  • Miért jó a kajakozás?
    A kajakozás a koordinációs és kondicionális képességeket fejleszti, melyeknek köszönhetően az emberek terhelhetősége megnövekszik. Az felsőtestet erősíti és a test minden izmát megmozgatja.Olvasd tovább
  • A magyar labdarúgás története
    Az első írásos emlékünk 1879-ből származik, amikor is Molnár Lajos: Atlétikai gyakorlatok című könyvében ismerteti az akkor újdonságnak számító sportot, a labdarúgást.Olvasd tovább
  • Siker a Fekvenyomó Diákolimpián
    2024. március 23-24-én részt vettem a Budapesten zajló Országos Fekvenyomó Diákolimpián, ami a Szent Gellért Sportcsarnokban volt megrendezve.Olvasd tovább

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .